Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?

Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?
11 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 819 kez okundu.

Zerdaçal, ülkemizde daha çok yemeklerde kullanılmaktadır. Hardal rengi olan bu bitkinin çıkış yeri Doğu Hindistandır. Zerdeçal daha çok yemeklere renk vermek amacı ile kullanılırken aynı zamanda şifa saçtığı da bir gerçek, zerdeçal faydaları hakkında en detaylı bilgileri size iletiyor olacağız. Aynı zamanda  zerdeçalın faydaları ve zararları nelerdir bunları da yazımızda bulabilirsiniz.

  • Zerdeçal iltihap oluşumunu engeller, böylece vücudunuzda bulunan ne tür bir iltihaplanma var ise azalmasına yardımcı olur.
  • Solunum yolunda sıkıntı yaşayan kişiler, zerdeçal faydaları sonucunda bronşit, astım gibi solunum yolu hastalıkları hakkında yatıştırıcı etki yaratabilirler.
  • Bağırsak sorunu yaşayan kişiler için idrar söktürücüdür ve gastrit  ile ilgili de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda hazmınızı kolaylaştırarak bu büyük sorunu atlatabilirsiniz.
  • Karaciğeri güçlendirici etkisi vardır.
  • Kanserin birçok çeşidinde faydalı olduğu araştırmalar sonucunda görülmüştür.
  • Cilt üzerinde de iyileştirici etkisi olduğu görülmüştür.
  • Zerdaçalı sütle seyrelterek kullanabilmeniz ve daha çok yaygın olan zerdeçal çayını da tüketebilmeniz mümkün. Aynı zamanda muhakkak yemeklere eklemeniz hem tad açısından hem de sağlığınız açısından size artı sağlamaktadır.
Zerdeçal Nasıl Tüketilir?

Zerdeçal çayını yaparken, 4 su bardağına 1 çay kaşığı zerdeçal ekleyerek 15 dakika boyunca kaynamaya bırakınız. İsteğe bağlı olarak içerisine limon ekleyebilirsiniz. Zencefil ile aynı familyadan geldikleri için çayın içerisine zencefil koyabilirseniz daha çok faydalı olacaktır. 1 gün içerisinde 2 bardaktan fazla tüketimde bulunmayınız.

Zerdeçalın faydaları ve kullanım şekli hakkında size verdiğimiz bilgileri kullanarak bu tarz sorunlarınız var ise faydalanmanız açısından yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git