Yaban Mersininin Faydaları

Yaban Mersininin Faydaları
3 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 638 kez okundu.

Yaban mersini oldukça zor bulunan bir meyvedir. Yaban mersini çilek ile aynı aileden olmasına karşın çok daha pahalıdır. Bu yüzden çoğu yerde yaban mersini bulamazsınız. Aslında yaban mersini bulamamanızın bir sebebi de çok pahalı olmasından ziyade ömrünün kısa olmasıdır. Bununla birlikte yaban mersininin faydaları saymakla bitmez. Biz sizin için yaban mersini nasıl tüketilir ve faydaları nelerdir bahsediyor olacağız. Bununla birlikte yaban mersini antioksidan kapasitesi çok yüksek olan bir besindir hatta tüm bitkiler arasında en yüksek antioksidana sahip meyvedir.  • Yaban mersini gözlere çok iyi gelir. Şöyle ki; katarakt, miyop, göz yorgunluğu gibi birçok göz probleminin ilerlemesinin önüne geçer.
  • Bağırsaklar üzerinde oldukça etkili olan yaban mersini aynı zamanda idrar söktürücüdür ve böbrek taşlarının azalmasında da yardımcıdır.
  • Hafızanızın güçlü olmasını sağlar.
  • Kansere karşı etkili bir besindir.
  • Yaban mersini kilo vermek için de kullanılır. Tadı, şeker ve tatlı ihtiyacınızı gidermenizi sağlar.

Faydalarının yanında yaban mersininin zararları nelerdir bunlara da göz atalım. Aslına bakarsanız yaban mersininin bir zararı yoktur. Ama piyasada yaban mersinine benzer birçok ürün vardır ve hem kötü niyetli insanlar para kazanmak için bu ürünleri piyasaya sürebilirler hem de insanlar karıştırarak yanlış bitkiyi kullanabilirler. Böyle bir durumda ise oldukça kötü sonuçlara yol açabilirsiniz. Faydaları tamamen zarara dönüşür ve istemediğiniz bir çok durum ile karşılaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git