WordPress’i Güncelle Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde

WordPress’i Güncelle Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde
31 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.213 kez okundu.

Geçtiğimiz güncelleme de “WordPress’i güncelle Başka bir güncelleme şu an işlemde.” hata mesajı aldım. Her zamanki gibi güncelleme yaparken işlem dondu, uzun süre bekledi ve ardından tekrar güncelleme sekmesine geldiğim zaman bu hata mesajı ile karşılaştım. 15 dakika boyunca bu hata mesajı gitmedi. 15 dakika dolduğu zaman tekrar güncelleme butonu geldi fakat her seferinde aynı hatayı verdi ve güncelleme olmadı. Ben kendim nasıl çözdüğümü ve başkalarının nasıl çözdüklerini anlatacağım.

WordPress Güncelleme Hatası

WordPress Güncelleme Sorunu

WordPress’i güncelle Başka bir güncelleme şu an işlemde.” uyarısı aldığım zaman kullandığım tarayıcı Firefox’du. İlk olarak WP-Optimize eklentisi ile temizlik yaptım. Ardından da daha hafif bir tarayıcı olan Google Chrome ile açtım siteyi ve login oldum. O anda internet kullanan hiç bir program çalıştırmadan güncelleme botununa bastım ve güncelleme başarılı bir şekilde oldu. Sizlere ilk önerim bilgisayarınızda kurulu olan en hafif tarayıcı ile güncellemeyi tekrar yapmayı denemeniz olacaktır.

Hata mesajına canınız sıkılmasın çünkü sadece 15 dakika kalıyor ve ardından normale dönüyor her şey. Fakat 15 dakika beklemek istemiyorum diyorsanız şunu yapabilirsiniz. Eğer WordPress 4.5’dan daha eski bir sürüm kullanıyorsanız “wp_options” tablosundaki “option_name =’core_updater’” alanı açın ve “option_value” değerini 1460000000 şeklinde değiştirin. Eğer WordPress 4.5’dan daha yeni bir sürüm kullanıyorsanız “option_name =’core_updater.lock’” değerini 1460000000 şeklinde değiştirin.
WordPress Güncelleme Veritabanı

Size “WordPress’i güncelle Başka bir güncelleme şu an işlemde.” hata mesajı ile karşılaşıyorsanız son tavsiye edeceğim yol ise 15 dakikalık bekleme süresi dolduktan sonra WordPress güncellemesini el ile yapmanızdır. WordPress sitesinden en güncel sürümü indirerek FTP’den sitenize atmanız olacaktır.

Etiketler:

WordPress’i Güncelle Başka Bir Güncelleme Şu An İşlemde Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Karel dedi ki:

    teşekkür ederim panik yapmıştım işime yaradı

Sayfa başına git