WordPress Facebook Twitter Otomatik Paylaşım

WordPress ile girdiğimiz içeriklerin otomatik olarak Facebook, Twitter ve pek çok sosyal paylaşım sitesinde anında yayınlanabildiğini biliyor muydunuz? Bu işlem için sadece bir sosyal paylaşım eklentisi kurmanız yeterli olacak. Size bu yazı da bir kaç tane eklenti önereceğim. Bunlardan herhangi birini kurarak WordPress Facebook ve Twitter otomatik içerik paylaşma sorununuzu çözebileceksiniz.

İlk önereceğim eklenti Jetpack ile birlikte gelen sosyal paylaşım eklentisidir. Fakat burada şunu belirtmek istiyorum. Jetpack sistemi çok yoran bir eklentidir. Eğer yüksek hitli bir siteniz varsa yada sık sık sunucu kaynaklı sorunlar yaşıyorsanız bu eklentiyi kurmayın eğer kuruluysa da kaldırın.
WordPress sosyal paylaşım eklentilerinden bir diğeri ise NextScripts: Social Networks Auto-Poster adlı eklentidir. Aslında bu eklenti tüm ihtiyaçlarınızı fazlası ile karşılamaktadır. App.net, Blogger/Blogspot, Delicious, Deviantart.com, Diigo, Evernote/postach.io, Facebook, Flickr, Flipboard, FriendFeed, Instapaper, Google+, Kippt, LinkedIn, LiveJournal, Pinterest, Reddit, Scoop.It, SETT, Stumbleupon, Tumblr, Twitter, Plurk, vBulletin, vKontakte(VK.com), WordPress, YouTube, XING sistemlerine sorunsuz gönderim yapabilmekte ve çok sık güncellendiği için de sorunlar kısa süre de çözülmektedir. Bir de ufak not belirtelim bu eklenti için. Bazı sitelere otomatik paylaşım atabilmek için API key istenecek. Bu keyleri ilgili sitelerden alabilirsiniz.

NextScripts: Social Networks Auto-Poster

Facebook ve Twitter otomatik paylaşım amaçlı kullanabileceğiniz diğer bir WordPress eklentisi ise Microblog Poster‘dır. twitter.com, facebook.com, plurk.com, delicious.com, friendfeed.com, diigo.com, linkedin.com, tumblr.com, blogger.com, instapaper.com, vk.com (vkontakte.com) sistemlerine sorunsuz bir şekilde otomatik paylaşım yapabilirsiniz.

Microblog Poster
Şimdi tüm bu bilgileri verdikten sonra Bir şeyler diyeceğim ama belki kızacaksınız bana. Bunca açıklamadan sonra söylenir mi bunlar diyeceksiniz. Ben sizin yerinizde olsam bu eklentilerin hiç birisini kullanmazdım. Eğer sitenizin bir yerlere gelmesini istiyorsanız ve arama motorları gözünde doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız paylaşımlarınızı elle kendiniz yapmalısınız. Bu tür WordPress sosyal paylaşım eklentileri arama motorları gözünde sizin spam yaptığınız izlenimini verebilir. Benden söylemesi, artık gerisi sizin tercihinize kalmış. Sizinde bu yazıda bahsettiğimiz Facebook ve Twitter otomatik paylaşım eklentileri dışında önerileriniz varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İnternet Geçmişi Nasıl Silinir ve Temizlenir
5 Yorum Var

  1. Malatyalı Ağustos 2, 2015
  2. Kenan Ocak 20, 2016
    • Semih Ocak 27, 2016
  3. hasan aras Eylül 6, 2018
    • Semih Eylül 6, 2018

Soru veya yorumunuzu bu bölüme yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir