Windows Phone’da Microsoft Hesabı Ne İşe Yarar

Sahip olduğumuz windows phone ile müzik indirmek ve oyun oynamak istiyorsak, bu durumda Windows Phone’da Microsoft Hesabı sahibi olmamız gereklidir. Çünkü eğer Microsoft hesabımız yok sa, Windows Phone mağazasında herhangi bir işlem yapamayız. Eğer burada bulunan hizmetlerden yararlanmak istiyorsak, e-posta adresi ve bir şifre alarak hesabı kullanabiliriz.

Windows Phone’da Microsoft hesabı ne işe yarar derseniz Microsoft hesabı ile Outlook, Office 365, One Drive, Skype, Windows 8.1, telefonumu bul ve Xbox ve Xbox Music hesaplarını rahatlıkla kullanabiliriz.
Ayrıca aynı hesap ile tüm hizmetler için senkronize bağlantı işlemlerini de yapabiliyoruz. Örneğin Mobil cihazınızla One Driver’a otamatik şekilde yüklediğiniz fotoğraflarınızı TV ekranından görüntüleyebilirsiniz. Windows Phone’da Microsoft hesabı nasıl kullanılır, daha fazla örnek vermek gerekirse, cep telefonunuzla bilgisayarınıza kablosuz ağ girişi yapabileceğimizi de söylemekte fayda vardır.

Bunun yanı sıra tabi ki tüm kişi listemiz de, senkronize olacak ve kullanmakta olduğumuz her cihazdan dilediğimiz kişi ile görüşebileceğiz. Ayrıca cep telefonunda başladığımız Skype bağlantısına, ara vermeden, bilgisayarımızdan devam etmemiz de örnekler arasındadır.

İlginizi Çekebilir:  Gameloft Wonder Zoo Oyunu Nasıl İptal Edilir?
Soru veya yorumunuzu bu bölüme yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir