Windows Phone ile Yedekleme ve Geri Yükleme

Mobil cihazlarımızda pek çok değerli bilgilerin olması, özellikle cihazlarımız ağır hasar gördüğünde veya kaybedildiğinde büyük sıkıntılar yaratabilmekte. Microsoft hesabımızla kullandığımız Windows Phone 8.1 ve daha üst işletim sistemlerinde, artık bu problemleri yaşamayacağız. Bunun için size Windows Phone ile yedekleme ve geri yükleme nasıl yapılır, detaylıca anlatalım.
Bu işlem sayesinde, cihaz değişikliklerinde ihtiyacımız olan ve bizim için önemli olan tüm bilgilere rahatça ulaşabiliriz. Ayrıca satın aldığımız ve yüklediğimiz tüm uygulamalarımızda, yeni cihazımıza aktarılacaktır. Bunun için “Uygulamalar – Ayarlardan”, önceden yüklenmiş olan tüm uygulamaları kişisel ayarlarımızla birlikte, “Şimdi Yedekle” butonuna basarak yapabiliyoruz. “Bulut Depolama Alanına” tüm bilgiler yani, hesaplarımızın şifreleri, arama geçmişimiz, telefonumuza tanıttığımız ek hesaplar, tarayıcıdaki favorilerimiz ve kameradan ekran ayarlarına kadar, tüm bilgilerimizi yükleyebiliyoruz.

Windows Phone yedekleme, işlemini yaparken, kısa mesajlarımızın yedeklenmesini de istiyorsak, aynı işlemleri yaparak kısa mesajlar bölümüne girmemiz ve “Bulut Depolama Alanına” MMS ve SMS kayıtlarımızı otomatik olarak yüklememiz mümkündür.

Windows Phone geri yükleme nasıl yapılır derseniz, bu işlem sırasında dikkat etmemiz ve bilmemiz gereken şey, “Karşıya Yükleme” dediğimize, fotoğraflarımız ve videolarımız “One Drive” hesabımıza yüklenmiyor.
Cihazımızın yedekleme ayarlarını kullanacağımız zaman, Wİ-Fİ bağlantısı kullanmalıyız. Bu sırada cihazımızın şarj bağlantısını da yapalım. Aksi takdirde, işlem esnasında bataryamız bitebilir. Bunlara dikkat ederek, yüklemeyi otomatik ya da dilediğimiz düzende yapabiliriz. “Uygulama- Ayarlar” bölümünden “Şimdi Yedekle” alanını onaylamanız, işlemi yapmamız için yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Windows Phone'da Microsoft Hesabı Ne İşe Yarar
Soru veya yorumunuzu bu bölüme yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir