Windows 9 Ne Zaman Çıkacak?

Windows 9 Ne Zaman Çıkacak?
14 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 634 kez okundu.

Microsoft firması Windows 8 ve Windows 8.1 iyileştirmesi ardından kullanıcılarından gelen geri dönüşlerin olumsuz olması sebebiyle uzun zamandır Windows 9 işletim sistemi üzerine çalışıyor. Windows 9 için yapılan çalışmaların belli bir olgunluğa geldiği ve 2015 Nisan ayı içerisinde son kullanıcılara ulaşacağı bildiriliyor. Henüz Windows 9 çıkış tarihi net olmasa da kulislerde konuşulan tarih bu.

Windows 9 özellikleri konusunda dışarıya sızan bilgiler Windows 7’den Windows 8’e geçişte olduğu gibi köklü bir görünüm değişikliğinin planlandığı yönünde. Windows 9 hem masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılacağı gibi aynı zaman da mobil cihazlarda da kullanılabilecek. Windows 8 ile birlikte tanıştığımız metro ara arayüzü daha da gelişecek ve Metro 2.0 sürümü ile Android görünümünde olacak.
Windows 9 Ne Zaman Çıkacak?

Windows 9’un resmi olarak Build 2014 fuarında duyurulması bekleniyor. Tam bir yıl sonra 2015 Nisan’da piyasaya çıkacak. Windows 9 ne zaman çıkacak sorusuna verebileceğimiz cevap ve Windows 9 özellikleri şimdilik bunlardır. Eğer bizim yazdıklarımızın dışında yeni bilgiler sizde varsa bunları yorum bölümüne yazarak diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git