Windows 10 Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Windows 10 Güncellemeler Nasıl Kapatılır?
11 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 784 kez okundu.

Windows 10 kullanıcılarının hiç memnun olmadığı özelliklerinden birisi de güncellemelerin otomatik olarak yüklenmesi. Diğer Windows sürümlerinde güncelleme yapılmadan önce size sorulmakta ve onayınız sonrasında yükleme yapılmakta. Bu durum maalesef Windows 10 sürümünde böyle değil. Güncellemeleri otomatik olarak yapmakta.

Normal şartlarda işletim sisteminin güncellemeleri otomatik olarak yapması iyi bir şey olsa da bazı durumlarda sorun çıkarmaktadır. En önemlisi de bazı ekran kartları güncellemelerden etkilenmekte ve görüntü sorunları yaşanmaktadır. Bu durum sizi sıkıntıya sokabilir. Bu yazımızda Windows 10 güncellemeleri kapatma konusuna değineceğiz. İki farklı yöntem anlatacağız. Hangisi sizin için uygunsa o seçeneği tercih edebilirsiniz.
Windows 10’da otomatik güncellemeleri devre dışı bırakma işlemi oldukça basittir. Microsoft Windows destek sayfasındaki ufak bir uygulamacık ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bu eklentiye https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/3073930?utm_source=acemi adresinden ulaşabilirsiniz. Orijinal sayfaya ise https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930 adresi ile ulaşabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise Ayarlar uygulamasından “Ağ ve İnternet” seçeneğini açın ve buradan “Gelişmiş Seçenekler” sekmesine gelin. Karşınıza gelen ekrandan “Tarifeli Bağlantı” bölümünü açık konuma getirin. Tüm yapmanız gereken budur.

Konu ile ilgili bir video da var, arzu ederseniz izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git