Web Sitenizde Satışları Arttırmanın İpuçları

Web Sitenizde Satışları Arttırmanın İpuçları
30 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 396 kez okundu.

Günümüzde her çeşitten, o kadar çok web sitesi mevcuttur ki, bu sitelerin arasından sıyrılmak oldukça zor gözükebilir. Ancak yapacağınız ufak değişiklikler ile sitenizin hitini arttırabilir ve sitenizin yayılmasını hızlandırabilirsiniz. Web sitelerde başarılı olmak için öncelikle net bir fikir, belirleyici ve benzersiz bir yolunuzun olması gerekmektedir.

Sitenize uğrayan ziyaretçiler karmaşık bir tablo ile karşılaşmamalıdır. Sitenizin kimlere ve nelere hitap ettiğini tasarımı ile anlatmalısınız. Büyük bir kitlenin merak ettiği tek bir soru vardır. E-ticarette nasıl başarılı olunur? Öncelikle firmanıza ait mutlaka bir logonuz ve sloganınız olmalıdır. Sitenizde satacağınız ürünleri kategori şeklinde ayırmalı ve müşterilerinize ara ara indirimler uygulamalısınız. Başka bir e-ticaret firması bir ürünü 900 TL fiyat ile satıyorsa, siz o ürünün aynısını belirli tarihler ve belirli saatler arasında indirimli olarak satışa sunabilirsiniz.
Ürün üzerinde yapacağınız 50 TL’lik bir indirim ile insanları sitenize çekebilirsiniz. Ayrıca müşterilerinizin sitenizden memnun kalabilmesi için, sizlere güven duyması gerektiğini asla unutmayınız. Siteme nasıl daha çok müşteri çekebilirim diye düşünmeyin, siteme nasıl daha çok aktif müşteri çekerim diye düşünün. Aktif müşteriler sitenizin canlanması ve yükselmesi için en önemli rolü üstlenmektedir. Sitenizin kullanım ara yüzünden ve müşterilere vermiş olduğunuz destek ile kalitenizi ön plana çıkarmalısınız.

Haklı olan müşterilerinize her daim haklarını teslim etmelisiniz. İnsanlar sitenizin güvenilir olduğu kanısına vardığı an, sitenizde sürekli aktif olacaktır. Ayrıca özel günlerde sitenizin kullanıcılarını memnun etmek için sürprizler, çekilişler veya indirim kuponları verebilirsiniz. İnsanlar bu ufak jestlerden oldukça memnun kalacaktır. Eğer büyük bir maddi kaynağınız ve geniş bir çevreniz yok ise, sitenizin adım adım yayılması için iyi bir reklam çalışması yapmalısınız. Günün fırsatı ürünlerini reklamlar ile insanlara tanıtarak, sitenizin reklamını yapabilirsiniz.
Akılda kalıcı bir site ismi oldukça önemlidir. Bir kullanıcı sitenizi ziyaret ettikten sonra, sitenizin ismini hatırlayacağı kolay bir adres seçmelisiniz. Kullanıcılar daha sonra, akılda kalıcı web adresinizi hatırlayarak, aramış olduğu ürünü sitenize ziyaret ederek sorgulayabilir. Sitenizin birden büyümesini beklemeyin. Her şey biraz çaba ve sabır ile olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git