VLC Media Player ile YouTube Oynatma Listeleri Nasıl Oynatılır?

VLC Media Player ile YouTube Oynatma Listeleri Nasıl Oynatılır?
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 497 kez okundu.

VLC Media Player ile YouTube Oynatma Listelerini oynatma işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışalım. VLC Media Player, video oynatma dışındaki birçok özelliği sayesinde, en fazla tercih edilen uygulamalardan biridir. En önemli özelliklerinden olan Ağ Akışı, birçok paylaşım sitelerindeki oynatma listelerini, kendi bünyesinde oynatmasıdır.

VLC Media Player ile YouTube Oynatma Listeleri bu uygulama yüklendikten sonra oynatılabilir. Youtube videosunu vlcplayer ile izlemek için, bazı ayarlamaların yapılması gerekmektedir. Uygulamaya ekleyeceğiniz bir eklenti ile bu özelliği aktifleştirebilirsiniz. internet üzerinden bulacağınız “playlist_youtube.lua” eklentisini, programın içerisindeki klasörde bulunan, “lua playlist” klasörüne atmanız yeterlidir. Artık vlcmediaplayer ile YouTube oynatma listelerini oynatmak için, YouTube’da bir oynatma listesi belirleyin ve adres çubuğundan linkini kopyalayın.
Uygulamada bulunan ortam aç menüsünden ağ sekmesine tıklayın, kopyaladığınız linki yapıştırıp oynatabilirsiniz. Artık ana ekranda eklediğiniz oynatma listesi aktifleşmiştir ve istediğinizi izleyebilirsiniz. Bu özellik, en fazla YouTube üzerinden dizi izleyenlerin işine yarayacaktır. Benzer video ve müzik listeleri için, farklı sitelerde bulunan oynatma listelerini yukarıdaki gibi sizde oynatabilirsiniz. VLC Media Player ile YouTube Oynatma Listelerini Nasıl Oynatılır konusunu kısaca anlattık.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git