Twitter Hesap Silme, Kapatma ve Dondurma Nasıl Olur?

Twitter Hesap Silme, Kapatma ve Dondurma Nasıl Olur?
2 Mart 2018 tarihinde eklendi, 1.024 kez okundu.

Son yılların en popüler uygulamalarından Twitter hesap silme, kapatma veya dondurma işlemi nasıl olur ve en kestirme yoldan işlemler nasıl yapılır, bugünkü yazımızda konumuz bu olacak. Çok sık kullanıyoruz belki bağımlısı olduk fakat bazı zamanlar geliyor ki Twitter hesabını kapatmamız yada dondurmamız gerekebiliyor. Tatil zamanları yada işlerin yoğunlaştığı zamanlarda gerekli olabiliyor. İsterseniz gelin bu işlemleri nasıl yapıyoruz detaylı olarak hem mobil için hem de bilgisayar ortamı için inceleyecelim.

Bilgisayarda Twitter Kapatma

İlk yapmamız gereken kapatmak istediğimiz Twitter hesabına giriş yapmak olacak. Ardından Twitter hesap ayarları kısmına giriş yapacağız. Bunun için sağ üst kısımdaki arama kutucuğunun yanındaki profil resmine tıklamanız gerekiyor. Tıklamanızın ardından aşağıya doğru bir seçenekler kısmı gelecek, buradan ayarlar ve gizlilik linkine tıklamalısınız. Açılan sayfada ise “Hesabını devre dışı bırak” yazısına tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda alt kısımdaki hesabını devre dışı bırak yazısına tıklayarak işleme devam ediyoruz. Bu tıklamanın ardından bize hesap şifremiz sorulacak. Hesap şifresini girdiğiniz zaman Twitter hesabınız kapanmış olacaktır.
Eğer yukarıda anlattığımız adımlarda takılırsanız bilgisayar ortamı için Twitter hesap silme linki 2018 itibariyle şu şekildedir (https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation). Ayrıca şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum. Hesabınızı kapatma işlemini tamamladığınız zaman tam olarak hesap silinmiyor. Size 30 gün geri dönüş için hak tanıyor. Bu süre içerisinde tekrar hesaba giriş yaparsanız tekrardan Twitter hesabınız aktifleşiyor.

Bilgisayarda Twitter Kapatma

Mobilde Twitter Hesap Kapatma

İlk olarak Twitter uygulamamızı açıyoruz ve Telefondan twitter hesap silme 2018 mobil ile nasıl oluyor işlemlere başlıyoruz. İlk olarak şunu belirtelim Twitter uygulamasının bazı sürümlerinde bu anlatacağım kısım çıkmıyor. Bu arkadaşlar için ayrı bir anlatım daha yazının bir sonraki paragrafında yapacağım. Uygulamayı açtığımız zaman sol kısımda profil resmimizin olacağı çembere tıklıyoruz ve sağdan sola doğru bir seçenekler sekmesi açılıyor. Buradan ayarlar ve gizlilik yazısına tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan hesabımı devre dışı bıraka basıyoruz ve bizden hesap şifremizi istiyor. Bunun ardından hesap kapatılıyor.
Eğer uygulamanızda bu şekilde bir yazı çıkmıyorsa Twitter hesabı mobilde silme için yapmanız gereken telefonunuzun internet tarayıcısını açmaktır. Bunun için Chrome kullanmanızı öneriyorum daha hızlı olur. Fakat başka bir internet tarayıcı varsa oda işimizi görür. Chrome yada diğer tarayıcı ile Twitter.com adresine giriyoruz ve kullanıcı adı şifre bilgilerimizi giriyoruz. Ardından sol üstte profil resmimiz olacak, ona tıklıyoruz. Sonra açılan menüden ayarlar ve gizlilik yazısına basarak bir sonraki ekrana geçiyoruz. Yeni açılan sayfadan hesap yazısına basarak bir sonraki adıma geliyoruz. Bu sayfada en alt kısımda hesabı devre dışı bırak yazısı var. Buna bastığımız zaman açılan sayfada yine alt kısımda adlı hesabı devre dışı bırak yazısına basarak son adıma geçiyoruz. Son admda bizden hesap şifremizi isteyecek. Şifreyi girdiğimiz zaman hesap kapatılacak.

Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur?

Çok sık gelen mesajlardan birisi de Twitter hesap dondurma linki nedir şeklinde oluyor. İlk olarak şunu söyleyelim. Hesap dondurma diye bir menü yok. Fakat siz ister mobilde isterseniz de bilgisayar ortamında hesabı kapattığınız zaman aslında hesap tam olarak silinmiyor. Sadece 30 gün boyunca donduruluyor. Bu 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız tekrar aktifleşiyor. Özetle Twitter hesabınızı dondurmak için aslında az önce anlattıklarımızı yapmanız yeterlidir. Eğer 30 günden uzun sürecekse bu dondurma işlemi 29. günde tekrar giriş yapıp bir daha hesabı devre dışı bırak diyerek bu süreye bir 30 gün daha ekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda yer vermedik fakat sonraki yazılarımızdan birinde Twitter hesap sıfırlama konusunu inceleyeceğiz. Bugün Twitter hesabı nasıl kapatılır 2018 yılı itibariyle onu işledik. Aklınıza takılan tüm doruları bizlerle paylaşabilirsiniz. Sorularınızı yazının alt kısmındaki yorum ekle bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git