Türkçe Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır?

Türkçe Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır?
23 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 680 kez okundu.

Pinterest yeni nesil sosyal ağların yıldızı bugünlerde çok parlamış olanlarından birisidir. Diğer sosyal ağlardan farklı olarak sadece resim imlemeye ve paylaşmaya yarar. İnternet üzerinde beğendiğiniz bir resmin bağlantısını veya kendi bilgisayarınızdaki bir resmi paylaşabilirsiniz.

Pinterest hem bilgisayar, hem akıllı telefon hem de tabletler üzerinden kullanılabilir. Pinterest’i bir pano gibi düşünebilirsiniz. İlginizi çeken ve beğendiğiniz resimleri bu panoya iğneliyorsunuz. Daha sonra siz yada sizin panonuzu takip eden kişiler bu resimleri görebiliyorlar ve bunun hakkında yorumlarını paylaşabiliyorlar.
Pinterest Windows, iOS gibi çok kullanılan işletim sistemleri ile tam uyumludur. 2013 Aralık ayı itibariyle Pinterest Türkçe’dir. Artık Türkçe dil desteği vererek Türkiye’nin sosyal medya pastasından pay almaya adaydır.

Türkçe Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kullandığınız ortama göre gerek tarayıcı gerekse de uygulamalar da pin it butonu vasıtasıyla paylaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Pinterest 2014 yılı itibariyle Türkiye’de aynı Facebook ve Twitter gibi patlama yapması beklenen gözde uygulamalardan birisi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git