Ttnet Adsl Şifresi Nasıl Değiştirilir

Ttnet Adsl Şifresi Nasıl Değiştirilir
9 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 569 kez okundu.

Ttnet adsel şifrenizi değiştirmek için birkaç yolunuz bulunmakta. Biz burada bir iki tanesini anlatacağız. TTnet adsl şifresi ilk adsl kaydınızı yaparken belirlediğiniz genellikle telefon numaranızdan oluşan ve sizin adsl hattına bağlantınızı sağlamaya yarayan ilk güvenlik bariyeridir.

Ttnet adsl şifrenizi değiştirmek için ilk yapabileceğiniz işlem 444 0 375 numaralı telefonu aramanız ve şifre işlemleri menüsünden bir operatöre bağlanmanızdır. Operatöre bağlandığınız zaman hat sahibi telefona istenir. İşlemlerin onaylanması ve güvenlik sorularının cevaplanması için. Fakat çoğu kişinin telefon hattı aile bireylerinden birisinin adına olduğu için operatörler hat sahibinin çocuğu ile de işlemleri genellikle yapmaktadır.
Ttnet Adsl Şifresi Nasıl Değiştirilir

TTnet adsl şifremizi paralomuzu değiştirmek için ikinci olarak internet sitesini kullanabiliriz. Bunun için https://adslkota.turktelekom.com.tr/adslkota/login_tr.jsp adresini kullanacağız. Bu sayfaya ilk girdiğiniz zaman şu anda kullandığınız adsl kullanıcı adı ve adsl şifreniz istenir, bu ikisini girdikten sonra güvenlik kodunu girersiniz ve Ttnet adsl kota sorgulama ve online işlemler sayfasına ulaşırsınız. Sayfaya giriş yaptıktan sonra üst taraftaki açılır menüden Şifre işlemleri > Şifre değiştirme sekmesine gelirsiniz. Karşımıza gelen sayfadaki ilk kutucuğa şu anda kullandığımız şifreyi alttaki iki kutucuğa da yeni kullanmak istediğimiz adsl şifremizi yazıyoruz ve kaydet diyoruz. Bütün işlem bu kadar.

Adsl şifre değişikliğini yaptıktan sonra modemin ayarlarından bu yeni şifreyi girmezseniz adsl bağlanamazsınız. Muhakkak bu işlemler bittikten sonra modeminizin markasına göre yeni şifrenizi ilgili alana girmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git