Ttnet Adsl İnternet Nasıl Kapatılır

Ttnet Adsl İnternet Nasıl Kapatılır
10 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.838 kez okundu.

Sizlerden gelen soruları cevaplamaya devam ediyoruz. Bir arkadaşımız Ttnet adsl internet nasıl kapatılır diye bir soru yönlendirmiş. Basit bir işlem aslına bakarsanız. Fakat bir kaç farklı yolu bulunuyor, bunlara tek tek değineceğiz.

Adsl internet kapatmak için ilk ve en kestirme yol bağlı bulunduğunuz bölgenin Ttnet şube müdürlüğüne gitmek ve hizmet sonlandırma başvurusu yapmaktır. Bu başvuruyu yaptığınız zaman 1-2 gün içerisinde internetinizin kapatılması gerekiyor. 1-2 gün içerisinde kapatılmazsa tekrar şubeye gidip işlemi tekrarlattırabilirsiniz.
İkinci yol ise müşteri hizmetlerini aramaktır. Biraz zahmetli ve insanı çileden çıkartabilecek unsurlar barındırmaktadır, bunu başından söyleyeyim. İlk sıkıntı bu müşteri hizmetlerini aradığınız zaman bu işlemi yapacak menüyü bulmak ve ilgili kişiye bağlana bilmektir. Eğer sabrınız ve konturünüz müsaade eder ve bir insana bağlana bilirseniz  internetimi kapatmak istiyorum diye başlayan cümlenizden sonra sizi ilgili birime bağlayalım şeklinde bir cevap alacaksınız ve bu cevap sonrası çok sevecen ilgili birisi çıkacak karşınıza. Bu kişinin tek bir işi vardır o da sizi vazgeçirmek. O kadar iyi ve sevecen davranır ki 10 yıllık da adsl internet aboneliği alasınız gelir. Tabi bunlar işin şakası, karşınıza gelen profesyonel caydırıcıya net bir şekilde size yapacağı önerileri geri çevirerek hiç bir öneriniz ile ilgilenmiyorum sadece hemen internetimi kapayın demelisiniz. Bu şekilde kontörleriniz ziyan olmadan hızlı bir şekilde işleminizi yaptırırsınız.

Üçüncü yol ise internet hizmeti satın aldığınız firmanın online işlem merkezine girip internet hizmetini sonlandırma bölümünü bulup işlem yaptırmaktır.

Ttnet Adsl İnternet Nasıl Kapatılır
Adsl nasıl kapatılır konusunda şöyle bir durum da bulunmaktadır. Eğer borcunuz varsa veya taahhütlü internet kullanıyorsanız nasıl olacak? Borcunuz varsa endişe etmeyin interneti kapatabilir ve borcunuzu sonradan ödeyebilirsiniz. Eğer taahhütlü internet kullanıyorsanız iş biraz karışık. Firmadan firmaya değişen politikalar mevcuttur. Seçenekleri sıralayalım isterseniz. İlk olarak sözleşmenizde mevcutsa taahhüt bozma cezası öder ve hizmeti sonlandırabilirsiniz. Eğer kullandığınız internet indirimli paketse o ana kadar aldığınız indirim tutarları toplanır ve bu tutarı ödeyerek interneti kapatabilirsiniz. Yada o anda firma size nasıl bir öneri sunarsa onu kabul eder ve adsl hizmetinizi sonlandırabilirsiniz.

Etiketler:

Ttnet Adsl İnternet Nasıl Kapatılır Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mehmet Yörük dedi ki:

    İnterneti tamamen kapatır mısınız? Google Youtube kapatır mısınız kullanmak istemiyorum.

    1. Semih dedi ki:

      Bu konu ile ilgili internet hizmet sağlayıcınız hangisi ise onunla görüşmeniz ve bu talebinizi onlara iletmeniz gerekmektedir.

Sayfa başına git