Torrent Hızını Arttırma Torrent Hızı Nasıl Arttırılır

Torrent Hızını Arttırma Torrent Hızı Nasıl Arttırılır
31 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 761 kez okundu.

Kişisel dosya paylaşım platformlarının en meşhuru olan torrent, oldukça yaygın bir biçimde kullanılıyor. Torrent; basit olarak insanların kendi bilgisayarlarındaki bir alanda bulunan dosyaları başkalarına açmaları ve paylaşmalarıdır. Bu sistem sayesinde aradığınız her çeşit dosyaya kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak bu sistemi kullanan kullanıcıların en büyük 2 sorunu yavaşlık ve sahte dosyalardır. Sahte dosyalar için bir çözüm yok. İndirdiğiniz dosyanın aradığınız şey olmama ihtimali her zaman var. Ama torrent hız sorunu aşılabilir bir problemdir. 2013 torrent hızı nasıl arttırılır? Torrent hızlandırmak içi bu programın standart ayarları yerine özel ayarlarını kullanarak yani torrent için port açma işlemlerini tamamlayarak torrent hızı arttırılabilir. Torrent hızını arttırmak için öncelikle portlarınızı ayarlamanız gerekiyor. Bu yazımızda kullanıcı kitlesi oldukça geniş olan bu programın, torrent hızlandırma işlemlerinden bahsedeceğiz. Torrent speed up nasıl yapılır? Sizlerde torrent port açma ayarlarını tamamlayarak yüksek hızda download yapabilirsiniz.

Torrent Hızı Nasıl Arttırılır?

Torrent dosya arama ve yüklemem sistemini kullanıyorsanız aradığınız dosyaları daha hızlı indirmek için yazımızda anlatılan torrent hızlandırma ayarlarını mutlaka yapmalısınız. Ancak sahte içerikli dosyalar konusunda henüz bir çözüm yok. Birlikte torren ağlarından daha hızlı dosya nasıl indirilir inceleyelim.
Dosya paylaşımı sunan diğer kullanıcılara bağlanabildiğinizden emin olun. Bunun için torrent programının son sürümlerini kullanmaya dikkat edin. Yeni sürüm torrent programı bu ayarları default olarak getiriyor. uTorrent sizin için otomatik olarak uPnP’yi kullanarak otomatik olarak yapılandırma gerçekleştirecektir. Ancak bu ayarlar sizin için uygun değilse kendi türünüze göre ayarları manuel olarak girmeniz gerekecektir.

Torrent Hızını Arttırma Torrent Hızı Nasıl Arttırılır

Torrent ayarlarını kendiniz gerçekleştirmek için bilgisayarınızın Başlat-> Çalıştır komut satırına gelin. Bu satıra cmd yazarak DOS ekranına çıkın. Bu alana “ipconfig” yazarak “enter”a basın. 192.168.x.x ile başlayan IPv4 adresini bir yere not edin. Daha sonra uTorrent programını açarak “Seçenekler- > Bağlantılar ( Options > Preferences > Connection ) bölümüne girip az önce aldığınız port numarasını girin. Bu alanda bulunan “randomize prot” seçeneği seçili ise kaldırın.

Son olarak modeminizin ayarlar sayfasına girerek, modem türüne göre değişen menülerin arasında “Port Forwarding” veya “Port yönlendirme” alanına gelin. Burada yönlendirme kuralları bölümünü bulun. Menüler ve başlıklar modem modeline göre değişebilir. uTorrent için açtığınız porta yönlendirilecek IP adresini girin. Daha sonra ayarları kaydederek modeminizi yeniden başlatın.
İşletim sisteminin güvenlik duvarı da torrent hızını etkiler. Bu nedenle güvenlik duvarı ayarlarını değiştirerek Torrenti hızlandırın. Firawall açık olduğunda torrent verimli olmaz. uTorrent programı seçeneklerinden bağlantılar ekranından gerekli ayarlamaları yapın ve denetim masasından firewall’ı devre dışı bırakın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git