Tere Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Tere Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.049 kez okundu.

Sofralarımızı hem tadı hem de görüntüsüyle süsleyen terenin, yeşil bitkiler arasında demir bakımından oldukça faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Birçok bilim adamına göre terenin içerisinde ıspanaktan daha çok demir bulunmaktadır. Bu yazımızda terenin faydaları ve zararları hakkında sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Yetiştirilmesi oldukça kolay olan terenin, vücuda sağladığı faydalar da bir o kadar çoktur. Özellikle kış aylarında tüketilen tere bağışıklığınızı güçlendirerek grip ve soğuk algınlığına iyi gelir.

Çoğu insanın kış aylarında direnci düşer ve hastalıklara bünyesi açık olur. Bunun sonucunda balgamlı öksürükler ve bronş tıkanıklıkları meydana gelir. Tere yiyerek balgamlı öksürüklerden ve bronşlarınızda oluşan tıkanıklıklardan bitkisel olarak kurtulabilmeniz mümkündür. Özellikle şeker hastalığı üzerinde etkisi yüksektir. Tere, kanınızdaki şeker miktarını düşürerek, daha sağlıklı olmanızı sağlar. Bunun yanı sıra kadınların çoğunda görülen kepeklenme ve saç dökülmesine karşı bitkisel bir çözümdür. Tere bitkisinin yanı sıra, tere tohumunun da birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir ve terenin tohumunun faydaları da tere  bitkisinin faydaları kadar çoktur.
Özellikle yeni doğum yapmış kadınların, günlük stres ve vücut yorgunluğundan dolayı sütleri azalır. Tere tohumu, loğusa kadınlarda süt oluşumunu artırır. Kadınların adet sancılarını azaltarak daha rahat bir adet dönemi geçirmelerini sağlar. Bütün bu faydaların yanı sıra fazla tüketildiğinde terenin zararları oluşabilir. Çok tüketimden dolayı tiroit problemi olan kişilerin doktoruna danışarak tüketmesi gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git