TeamViewer’ı Etkili Şekilde Nasıl Kullanılır?

TeamViewer’ı Etkili Şekilde Nasıl Kullanılır?
29 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 630 kez okundu.

TeamViewer, uzaktan masaüstü bağlantısı kurmak için kullanılan en iyi programlardan biridir. Birçok internet kullanıcısı tarafından da tercih edilmektedir. TeamViewer nasıl kullanılır birçok kişi bunun hakkında detaylı bilgiye sahip değildir. Bu programı kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Uzaktan masaüstü bilgisayar ya da bilgisayarlara ulaşmanızı sağlayarak sorunların çözümünü sağlayabilirsiniz.

TeamViewer kullanma seçenekleri oldukça çeşitlidir. Öncelikle bilgisayarınızda kurulu olan TeamViewer uygulamasını açmalısınız. Çoklu bağlantı seçeneğini tercih ederek birden fazla bilgisayara aynı anda bağlanabileceğinizi unutmamalısınız. Açılan pencere karşı tarafın IP adresini ve şifresini girerek bilgisayara bağlanıyorsunuz. Karşı taraftaki bilgisayarın ekranına giriş yaparak o anki halinde işlem yapabilirsiniz.
TeamViewer uygulamasının bağlı olduğu bilgisayar ile oturumu video kaydına alma özelliği de bulunmaktadır. Masaüstünden dosya aktarımını rahatlıkla yapabilirsiniz. TeamViewer kullanırken kamera uygulamasını da kullanabilirsiniz. Sesli ve görüntülü şekilde uzaktan diğer bilgisayara bağlanabilirsiniz. Aynı şekilde yazılı olarak sohbet etme imkanınız da bulunmaktadır. TeamViewer uzaktan bağlantı kurma programları arasında en kullanışlı programlardan biridir. Karşı tarafın bilgisayarını kendi bilgisayarınızın ekranı gibi kullanabilir ve bu aşamada karşı tarafında herhangi bir sorununu çözebilirsiniz.

TeamViewer nasıl kullanılır birçok kişi bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip değildir. Fakat her geçen gün kendini yenileyen TeamViewer, önümüzdeki zaman diliminde de farklı özellikleri ile karşımıza çıkacaktır. Uzaktan bağlantı kurmanızı sağlayan bu program sayesinde bilgisayarınızda yapmak istediklerinizi karşı tarafın yardımı ile de yapabilirsiniz. En çok dosya aktarımında kullanılmak istense de herhangi bir kurulum esnasında yardımcı olan ilk programlardan biridir.

TeamViewer uzaktan masaüstü bağlantısı kurmak için tercih edilen ilk programlardan biri olmasının sebebi kolay kullanıma sahip olmasındandı. Her internet ve bilgisayar kullanıcısı TeamViewer uygulamasını rahatlıkla kullanabilir. Bilinen özelliklerinin dışında profesyonel kullanımlarda da tercih edilen bir uygulamadır.
TeamViewer uygulamasını edinmek için kendi web sitesinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirten sonra kurmak için yapmanız gereken kurulum dosyasına tıklamak ve bütün kurulumu TeamViewer yapacaktır. Daha sonra uygulamayı açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. TeamViewer uygulama şifrenizi değiştirebileceğinizi de unutmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git