Sitem Telefonda Nasıl Görünüyor?

Sitem Telefonda Nasıl Görünüyor?
27 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.183 kez okundu.

Hazırladığınız web sitesinin cep telefonu ve tabletlerden nasıl göründüğünü inceleyebileceğiniz pek çok servis bulunmaktadır. Google’nin 21 Nisan güncellemesinden sonra tüm sitelerin mobil uyumlu olması gerekiyor. Mobil uyumlu olmayan sitelere Google tarafından uyarı mesajları atılmaya başladı bile. Eğer böyle bir mesaj aldıysanız acilen sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir. Bu mesajı henüz almamış olmanız da aslında pek bir şey değiştirmiyor. Çünkü Google ve diğer arama motorları artık responsive web sitelerine öncelik tanımaktadır. Daha doğrusu mobil ile giriş yapanlara responsive siteleri daha iyi sıralarda göstermektedir.

Sitem Mobil Cihazlarda Nasıl Görünüyor?

Web sitenizin responsive olup olmadığını kontrol edebileceğiniz bir kaç siteyi inceleyelim. Sitem responsive (mobil) uyumlu mu sorusuna tam cevap alabilmek için ilk Google Mobil Uyumluluk Testi sayfasını öneriyorum. Mobil Uyumluluk Testi sayfasına https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=tr adresinden ulaşabilirsiniz. Bu sayfa aslında tek başına bile sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol etmenize yeterli olur. Ama size sitenizin başka cihazlarda nasıl göründüğünü göstermez.
Sitem Telefonda Nasıl Görünüyor?
Sitemiz mobil cihazlarda nasıl görünüyor incelemek için http://quirktools.com/screenfly/ adresini ilk olarak öneriyoruz. Tablet, iPhone ve Android cihazlar başta olmak üzere pek çok mobil cihazda sitenizin nasıl göründüğünü inceleyebilirsiniz.

Ayrıca http://mobiletest.me/ sitesi ile de farklı mobil cihazlarla sitenizin görünümünü inceleyebilir ve buna göre tasarımlarınızla oynayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git