Sekiz Çekirdekli Phablet Telefon Olur mu?

Sekiz Çekirdekli Phablet Telefon Olur mu?
3 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 298 kez okundu.

Phablet telefon, tablet ile akıllı telefonun birleşiminden oluşan, her iki cihazın ana özelliklerine sahip bir cihazdır. Tabletlerin büyük boyutlarından sıkılan, akıllı telefon ile de ihtiyaçlarını karşılayamayanlardansanız phablet telefon tam size göredir.

Genel olarak pek tutulmasa ve tavsiye edilmese de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. Akıllı telefon kullanıcıları tarafından çok büyük, tablet kullanıcıları tarafından ise yetersiz bulunan phabletler 5 ila 7 inç arası ekran boyutuna sahiptir. Samsung firması tarafından öncülüğü yapılan cihazlar 2 sene içerisinde 200 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Tablet ve akıllı telefon piyasalarında yapılan araştırmaya göre phabletler piyasanın sadece % 2’lik kısmını oluşturuyor.

Sekiz Çekirdekli Phablet Telefon Olur mu?
Tayvan’lı BungBungame  firması Aralık ayında yaptığı açıklamada dünyanın ilk sekiz çekirdekli phabletini ürettiğini duyurdu. Düşük maliyetli Android işletim sistemine sahip olan BungBungame  Project S ismi verilen phablet cihaz 299$’dan satılacak. Türkiye’deki fiyatı ise henüz belli değil. Project S dünyanın ilk 8 çekirdekli phablet mobil cihazı olduğu için 299$’lık satış fiyatı diğer firmaları da fiyatlarını aşağı doğru revize etmeye zorlayacaktır.

Project S özellikleri ise 3 GB ram, 32 GB dahili bellek, 2560x1440p çözünürlükte WQHD ekran olarak duyuruldu. Ekran genişliği ise 5.8 inç olacak. Project S’nin hoparlör ve mikrofonu ise gizli olacak. Usb kablo ve kablosuz olarak iki çeşit şarz özelliği olacak cihazın bataryası 3000 mAh gücünde üretiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git