Reishi Mantarının Faydaları ve Zararları

Reishi Mantarının Faydaları ve Zararları
28 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 732 kez okundu.

Reishi Mantarı, kullanımını yeni yeni öğrendiğimiz bir bitki. Bu bitki ile ilgili henüz detaylı bilgilere sahip değiliz. O yüzden size Reisi Mantarı ile ilgili hayatınızı kolaylaştıracak birçok bilgi vereceğiz. Bu mantar türü ile ilgili bilgi vermeden önce genel olarak ölümsüzlük mantarı olarak adlandırıldığını bilmenizi istiyoruz. Öyle ise reisi mantarı neye iyi gelir bakalım;

  • reisi mantarının faydaları aslında saymakla bitmiyor ama işinize yarayacağını düşündüğümüz ve detaylı araştırmalarımız sonucunda elde ettiğimiz tüm faydaları sizlerle paylaşıyor olacağız. Faydalarını anlatmadan önce Reisi Mantarının bir ilaç olmadığını vurgulamalıyız. İlaç olarak kullanılamaz ve alternatif bir yardımcıdır. Reisi Mantarı cildinizin yapısını genç tutarak, yaraların hızla iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda kan şekerini düşürerek diyabet hastalarını iyileştirmede önemli rol oynar. Reisi Mantarı, kanınızın sulanmasına yardımcı olacağı için kalp krizi riskini azaltıp dönemsel ağrılara iyi gelir. En önemli özellikleri ise bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hipertansiyonu olan kişiler için şahane bir bitkidir ve en önemlisi de tümörün gelişmesini ve hatta oluşmasını en aza indirger.  • reisi mantarının zararları hakkında da faydaları kadar bilgi sahibi olmanız amacıyla sizinle paylaşıyoruz. Öğrendiğimiz üzere Reisi mantarı hipertansiyon ile mücadele ediyor. Bu demek oluyor ki düşük tansiyona sahip olan kişilerin kesinlikle kullanması önerilmez. Ve tabii ki hamile kadınların kullanması tavsiye edilmemektedir.

En çok sorular sorulardan birisi de reishi mantarının yan etkileri nelerdir şeklinde oluyor. Bitki hakkında çoğu kişi yan etkisinin olmadığını savunmasına rağmen Reishi Mantarının karaciğer yetmezliği, ağız kuruluğu ve kaşıntı gibi yan etkilerinin olduğu bilinmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git