Pixlr’da Fotoğraflara Efekt Verme

Pixlr’da Fotoğraflara Efekt Verme
22 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 559 kez okundu.

Günümüzde birçok insan sosyal platformları aktif olarak kullanmaktadır. Bu platformlar vasıtası ile anlık fotoğraflarımızı arkadaşlarımızla, ailemizle veya dostlarımızla paylaşmaktayız. Ancak, fotoğrafı paylaşmak için birçok kritere dikkat ediyoruz. Bu kriterlerden en önemli olanı ise hiç şüphesiz ki efektlerdir. Sonuçta fotoğraflarımızın daha iyi bir görünüme kavuşmasını kim istemez ki? Bu işlemi en iyi yapabileceğimiz program hiç şüphesiz ki Pixlr’dır. Pixlr’da Fotoğraflara efekt vermek oldukça kolaydır. Bu nedenle birçok kullanıcı Pixlr’ı tercih etmektedir.
Fotoğrafların yere ve zamana göre daha iyi gözükmesini sağlayabileceğimiz bu program sayesinde, artık sizde bir fotoğrafçı sayılabilirsiniz. Pixlr’da fotoğraflara efekt verme anlattığımız gibi çok basittir. Peki,  Pixlr’da fotoğraflara nasıl efekt verilir? Gelin hep beraber inceleyelim.

Programın sol üst köşesinde bulunan “File” sekmesine tıklıyoruz. Açılan sekmede ‘’Open’’ bölüme tıklıyoruz. Düzenlemek istediğimiz fotoğrafı Pixlr programı ile böylelikle açmış oluyoruz. Şimdi sıra fotoğrafları düzenlemeye geldi. Fotoğrafı program vasıta ile açtığınızda sol tarafta bulunan “effect” sekmesine tıklayınız. Effect sekmesinde açılan bölümler, fotoğraflarımıza efekt verecek olan seçeneklerdir.

Programın güzel bir özelliği ise, filtreleri bize kategori halinde vermesidir. Pixlr bize birçok vintage ve retro efekt sumaktadır. İstediğiniz efekti seçerek fotoğraflarınız üzerinde ön izleyebilirsiniz. Efekt üzerinde oynamak istiyorsanız, açılan kaydırma çubuğu ile fotoğrafınıza uygun tonlamayı seçebilirsiniz. Fotoğrafınıza seçmiş olduğunuz efekti kaydetmek için “appy” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Pixlr programı sayesinde istediğiniz her fotoğrafı düzenleyebilirsiniz. Program size basit bir efekt verme yöntemi sunmaktadır. Bu nedenle efekt verme programları arasında en çok tercih edilenler listesinde kendine yer bulmuştur. Sizler de artık fotoğraflarınızı istekleriniz doğrultusunda düzenleyebilir ve çevrenizle paylaşabilirsiniz. Pixlr sayesinde artık fotoğraflarınız daha canlı ve kaliteli gözükecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git