Outlook – Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Outlook – Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?
23 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 2.973 kez okundu.

Şimdiki yazımızda sizlerle birlikte Outlook şifresi nasıl değiştirilir konusunu inceleyeceğiz. Pek çok sebepten ötürü şifremizi değiştirmek isteyebiliriz. Bunların başında başkaları tarafından dan bilinmesi gelmektedir. Ya da yeterince güvenli değildir veya bambaşka bir sebepte olabilir.

Microsoft Outlook Şifre Değiştirme

Bildiğiniz gibi kullandığımız Outlook veya Hotmail hizmeti Microsoft firmasına aittir. Aslında var olan Outlook hesabımız da bir Microsoft hesabıdır. Bu sebeple Microsoft hesap şifremizi değiştirmek aslında Outlook hesap şifremizi değiştirmekle aynı anlama gelmektedir. Yani özetle Hotmail şifre değiştirme işlemi aslında bir Microsoft şifre değiştirme işlemidir.

İnternet üzerinde yapmak istediğimiz işlemlere aşağıdaki adlarda verilmektedir. Bunları listeledikten sonra Outlook şifre unuttum sorusunun yanıtına geçeceğiz.

  • outlook şifre değiştirme mobil
  • hotmail şifre değiştirme
  • msn şifre değiştirme

Hotmail Şifre Değiştirme

Tüm bu saydığımız işlemler aslında aynı şeydir. MSN şifre değiştirme işlemi için ilk olarak yapmanız gereken şey https://account.microsoft.com/security adresine girmek olacaktır. Bu sayfa sizin Microsoft hesabınızın güvenlik sayfasıdır. Bu adrese girdiğinizde karşınıza gelen ekrandan “Parolayı Değiştir” yazısına tıklayın.

Parolayı değiştir yazısına tıkladığınız zaman sizden bir güvenlik kodu istenebilir. Bu herkeste olmaya da bilir. Eğer sizden Outlook şifre değiştirme işlemi esnasında bir güvenlik kodu istenirse bu kod ya cep telefonunuza mesaj olarak ya da alternatif e-posta adresinize gelmektedir. Sizden ya alternatif e-posta adresiniz istenir ya da Misrosoft hesabınızda kayıtlı bulunan cep telefon numaranızın son 4 hanesi istenir. Bu aşamadan sonra gelen kodu ilgili kutucuğa girerek parola değiştirme sayfasına gelebilirsiniz. Bu ekranda yeni parolanızı girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git