Online Hesapları Kapatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online Hesapları Kapatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
29 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 373 kez okundu.

Bir çoğumuzun hali hazırda kullandığı online hesaplar internette daha aktif olmamızı sağlarken diğer bir yandan da online hesapları kapatma isteği olabiliyor. İnternetin bize sunduğu imkanlar her geçen gün artıyor. Online hesap açarak kullandığımız hizmetleri bir süre sonra kapatmak isteyebiliriz. Fakat bu hesapları kapatırken kendimize ait bilgilerinde tamamen web üzerinden kaldırılmasını istiyoruz. Bu sebeple online hesapları kapatırken neye dikkat etmemiz gerektiği konusunda yardıma ihtiyacımız olabilir.
İnternette çeşitli sosyal ağ ve diğer araçlar için kendimize bir hesap açarak kullanmaya başlayacağımızı hepimiz biliyoruz. Online hesabınızı bir süre sonra kapatmak istediğinizde tüm verilerinizin de web üzerinden kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Öncelikle hesabınızı kapatırken mutlaka resimlerini ve kişisel bilgilerinizi silmenizi öneririz. Direk hesabı kapat demeden önce tüm resim ve kişisel bilgiler temizlendiğinde en azından içiniz rahat bir şekilde online hesabınızı kapatmış olursunuz.

Online Hesabınızda ki Tüm Verileri Silin

Online hesaplarımı güvenli bir şekilde nasıl kapatabilirim diyen kullanıcılar için en doğru yöntem hesabı kapatmadan önce her şeyin silinmesidir. Böylece hesabınızda daha önce var olan bilgileri hesabı kapattıktan bir süre daha bilgileriniz görünmeyecektir.

Online hesabınızı açtığınız tüm servislerin hesabınızı kapatmak için sizlere sunduğu hizmet mutlaka vardır. Bu servislerin hesap ayarlar kısmından online hesabı kapatma seçeneğini seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz.
Kişisel bilgilerinizin yer aldığı online hesaplarınızın zamanla güvenirliğinden şüphe edebilirsiniz. Bu yüzden hesap kapama işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Online hesaplarımı kapatırken neye dikkat etmeliyim diyen kullanıcılar için ilk yöntem öncelikle tüm verileri temizledikten sonra kapama işlemine gitmelisiniz. Online hesaplarınız bir başkaları tarafından çalınmaması için çok sık şekilde şifrelerinizi yenilemelisiniz. Her ihtimale karşı açtığınız online hesaplarınızın görsellerinde de bulunan tüm verileri silmeniz daha sonra adınız kullanılarak farklı yerlerde geçmesine engel olur.

Online hesapları kapatma işlemi yaparken kullanılan servis neden kapatmak istediğinizi soran birkaç cümle isteyebilir. Güvenliğinden şüphe ettiğiniz servislerde bunu dile getirerek servisin daha güvenli hale getirilmesinde katkı sağlayabilirsiniz. Online hesaplarınızı kapatmadan önce hesapta bulunan tüm verileri silmeye unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git