Office Varsayılan Kayıt Yeri Nasıl Değiştirilir?

Office Varsayılan Kayıt Yeri Nasıl Değiştirilir?
21 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 691 kez okundu.

Ülkemizde en tercih edilen Microsoft ofis uygulamaları, Excel ve World başta olmak üzere Outlook, Power Point ve Access’tir. Bu programlardan Excel, veri girdisi toplama ve depolama, ayrıca grafik oluşturmak istendiğinde, çok geniş içeriklere sahiptir. World ise, çok pratik ve genellikle ev kullanıcılarına yönelik hazırlanmış bir programdır.

Bu Microsoft Ofis uygulamalarında varsayılan kayıt yeri nasıl değiştirilir sorusu, kullanıcılar tarafından sıkça sorulan sorulardan biridir. Normal şartlarda her uygulama için başka kayıt yeri belirlenebilir. Ancak hazırladığımız belgeleri kendi istediğimiz klasöre de kaydedebilme imkanımız vardır.
Varsayılan belge yerini değiştirmek için, öncelikle “MS Office” uygulamasını açalım. Bu işlemden sonra “Dosya Seçeneklerini” seçelim. Şimdi ekrandaki, “Kaydet” bölümüne geçelim. Buradan “Varsayılan Dosya” bölümündeki “Göz At” butonuna tıklayalım. Şimdi bilgisayarımızda yeni bir klasör oluşturarak, “Dosyaları Kaydet” yolu ile ya da “Ctrl-A” kısayolu kullanarak yeni kayıt bölümüne taşıyabiliriz. İşte Microsoft Office uygulamalarında varsayılan kayıt yeri nasıl değiştirilir sorusunun cevabı, en kısa ve açık şekli ile böyle ifade edilebilir. Ancak bilmemiz gereken bir diğer konu ise Office uygulamalarının yerini değiştirmek istediğimizde, bu işlemi her bir uygulama için tek tek yapmamız gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git