Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır?

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır?
12 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 467 kez okundu.

Minecraft 2009 Mayıs ayında piyasaya sürülen ve çıktığı günden beri popüler olan basit ama eğlenceli bir oyundur. Şu anda en son sürümü 1.7.2 (12.12.2013) ‘dir. Minecraft oynamak için iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan ilki internet üzerinden oynamanıza imkan veren klasik moddur(Classic mode). Minecraft classic mode tarayıcı ile oynanmaktadır. Diğeri ise bilgisayara indirilip oynanan moddur.

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır?
Bilgisayara indirilen tam sürüm Minecraft’da 4 ane oynama şekli vardır.

  • Survival Mode: Hayatta kalma üzerine kurulu olan bu tarz oyunda çeşitli yaratıklarla mücadele edersiniz, bazı eşyalar yapabilirsiniz, yaptığınız bu eşyaları büyüleyebilirsiniz.
  • Hardcore Mode: İlk seçenekteki kurallar bu modda da geçerlidir. Bu modun diğer moddan farkı öldüğünüz zaman kurduğunuz dünya yok olur ve oyuna yeniden başlamak zorunda kalırsınız. Minecraft hardcore mod ile oynarken zorluk derecesini düşürme şansınız olmaz ve hep aynı seviyede oynamak zorunda kalırsınız.
  • Creative Mode: Yaratıcı mod olarak adlandırılır. Oyun içerisinde bulduğunuz tüm malzemeleri kullanarak Minecraft Classic Mode deki gibi kendi eşyalarınızı oluşturabilirsiniz. Uçmanıza imkan tanınır ve katman kayası dahil olmak üzere tüm blokları anında kırmanıza olanak tanınır.
  • Adventure Mode: Minecraft macera modudur. Bu mod ile oynarken blokları kırmanıza imkan tanınmaz. Sebebi ise adından da anlaşıldığı gibi bir macera yaşamanızdır.

Minecraft oyununun görüntü kalitesi normalde çok düşük seviyededir fakat Minecraft texture pack diye adlandırılan paketler sayesinde kaliteyi 8 kata kadar arttırmanız mümkündür. Dilerseniz kendi  texture packınızı bile yapabilirsiniz.

Etiketler:

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Miraç dedi ki:

    Advanture seçeneği yok modla mı oluyor?

Sayfa başına git