Microsoft Edge Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir

Microsoft Edge Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir
19 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 787 kez okundu.

Hayatımıza Windows 10 ile giren tarayıcı Microsoft Edge, geliştirilmiş arayüzü ve beklentileri karşılayan performansı ile dikkatleri üzerinde toplamıştı. Hala ve sürekli olarak geliştirilmeye devam eden Microsoft Edge’nin, gözden kaçmayan eksikleri de var elbette. Konumuz olan Microsoft Edge tarayıcısında varsayılan indirme klasörü nasıl değiştirilir işlemi için, farklı bir yöntem izliyor ve sorunu tamamen çözüyoruz.

Eğer aktif kullandığınız internet tarayıcılarından biri de Microsoft Edge ise, indirme klasörü konumunun değiştirilemediği problemini muhakkak fark etmişsinizdir. Önümüzdeki günlerde yapılması muhtemel güncellemeler ile bu eksiğin giderilmesi yüksek ihtimal olsa da, eksik giderilene kadar kullanılabilecek alternatif bir çözüm bulunmaktadır.
Önce Microsoft Edge internet tarayıcınızı kapatıyor ve ardından Başlat’a “regedit” yazıyoruz.
Önümüze “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” açılıyor.

Bu düzenleyicide sol tarafta bulunan menüden şu konuma gidiyoruz;

HKEY_CURRENT_USER_/SOFTWARE/Classes/Local Settings/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/AppContainer/Storage/Microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe/MicrosoftEdge/Main

Hemen ardından sağ tarafta boş bir bölgeye sağ tıklıyor ve önce “Yeni” daha sonra “Dize Değeri” adımlarını takip ediyoruz. Değer adı kısmına; “Default Download Directory” yazıyor ve sağ tıklayıp “Değiştir” butonuna tıklıyoruz. Burada bulunan “Değer Verisi” bölümü asıl işimizi yapacağımız yer oluyor. Bu bölüme, Microsoft Edge internet tarayıcısından indirilen dosyaların nereye indirilmesini istiyor iseniz, o konumu yazıyorsunuz. Microsoft Edge tarayıcısında varsayılan indirme klasörü nasıl değiştirilir işlemi için yapmanız gereken bu kadardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git