İstiaze Duası Arapçası ve Türkçe Meali

İstiaze Duası Arapçası ve Türkçe Meali
3 Mart 2018 tarihinde eklendi, 2.454 kez okundu.

Bu yazımızda sizlerle İstiaze duasının Arapça ve Türkçe meali ile birlikte nasıl okunacağını inceleyeceğiz. İstiaze kelimesi Arapçada korunma ve sığınma anlamına gelmektedir. Hayatta başımıza gelecek bütün kötülük ve şerlerden Allah’a sığınma ve O’nun yardımı ile türlü belalardan korunma için okuruz bu duayı.

İstiaze Duasının Fazileti

Sadece balımıza bir şeyler geldiği zaman değil tüm zamanlarda okumamızda fayda olan bir duadır. Allah’a sığınma, kalbimize ve ruhumuza Şeytan’dan gelecek olan kötülük ve istilalara karşı Rabbimizin korumasını talep etme ve O’nun himayesine girme amacı ile okuruz. Şeytandan istiaze duası vasıtası ile korunmak için İstiaze duası okunması önemle tavsiye edilmektedir.

İstiaze Duası Arapça Okunuşu ve Yazılışı

Allâhümme innî e‘ûzü bike min kalbin lâ yehşe‘u ve min duâin lâ yüsme‘u ve min nefsin lâ teşbe‘u ve min ilmin lâ yenfe‘u e‘ûzu bike min hâulâi-l erbe‘i. Allâhümme innî e‘ûzü bike mine’ş-şikâki ve’n-nifâki ve sûil ahlâki.
İstiaze Duası Arapça Yazılışı

İstiaze Duası Türkçe Yazılışı ve Okunuşu

Allâh’ım! Huşû duymaz bir kalbten Sana sığınırım, dinlenmeyen bir duâdan Sana sığınırım, doymak bilmeyen bir nefisten, faydası olmayan bir ilimden, bu dört şeyden Sana sığınırım. (Tirmizî, Da’avât 69)
Allâh’ım! Ayrılıktan, nifaktan ve kötü ahlaktan Sana sığınırım. (Buhârî)

İstiaze Duası Dinle

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git