İnstagram Arşive Ekleme Çıkarma Özelliği

İnstagram Arşive Ekleme Çıkarma Özelliği
4 Mart 2018 tarihinde eklendi, 1.363 kez okundu.

Akıllı cep telefonlarının hayatımızın merkezine yerleşmesi ile birlikte sosyal medya uygulamaları vazgeziçmezimiz haline geldi. Bugünkü yazımızda İnstagram arşive ekleme ve çıkarma özelliği nasıl kullanılır ona bakacağız. Aslına bakarsanız bu işlem oldukça basittir fakat ilk defa kullanacaksanız ve daha önce yapmadıysanız yine de nasıl olduğunu görmenizde fayda var. İnstagram arşiv özelliği nedir ve tam olarak ne işe yararla başlayalım ve ardından ekleme çıkarma meselesine geçelim.

İnstagram Arşiv Özelliği Nedir?

İntagram arşiv özelliği yaptığınız paylaşımları sizi takip eden kişiler görebilir veya profiliniz gizli değilse herkes görebilir. Belli bir zaman sonra bu paylaşımları başkalarının görmesini istemeyebilirsiniz. Bunun yanında silinmesini de istemeyebilirsiniz. Belki daha sonra tekrar yayınlanmasını düşünebilirsiniz. İşte bu durumda o paylaşımı arşivlemeniz gerekir. İnstagram arşivlenmiş gönderiler daha sonra tekrar yayına alınabilmektedir.İnstagram Arşive Ekleme

İntagram arşive fotoğraf ekleme için o fotoğrafın sağ üst kısmındaki üç noktaya tıklayabilir ve arşivle yazısına basabilirsiniz. Ya da direk fotoğrafın üzerine elinizi basılı tutarak arşivle yazısının çıkmasını beklersiniz, buna bastığınız zaman paylaşım yine arşivlenir. Alt kısma bir de nasıl olduğu ile ilgili resim ekliyorum. Eğer uygulamanızda bu ekranlar gelmiyorsa güncel olmayan bir sürüm kullanıyor olabilirsiniz veya o anlık bir problem olmuştur, uygulamayı kapatıp yeniden açarak ilgili menüye ulaşabilirsiniz.

İnstagram Arşive Ekleme

İnstagram Arşivden Fotoğraf Geri Getirme

İnstagram arşiv geri alma işlemi için ise profilinizdeki arşiv bölümüne girmelisiniz ve geri getirmek istediğiniz paylaşımı seçerek az önceki işlemde olduğu gibi sağ üst kısımdaki üç noktaya basmalısınız. Karşınıza gelen seçeneklerden profilde göstere basmalısınız. Ya da yine üzerine basılı tutarak profilde göster seçeneğini seçmelisiniz. Bu sayede arşivlenen o paylaşım tekrar profil sayfanıza eklenecektir.
Eğer İnstagram arşive nasıl girilir diyecek olursanız profilinizde sağ üst kısımda sola doğru ok şeklinde bir daire içerisinde saat gibi görünen simgeye basmanız yeterli olacaktır. Buna bastığınız zaman arşive girersiniz ve o ana kadar arşivlenmiş bir gönderiniz yada gönderileriniz varsa burada görebilirsiniz.

İnstagram arşiv özelliği gelmedi: Bu durumla ilgili bazı şikayetler oluyor. Sebebi uygulamanın güncel sürümünü kullanmıyor oluşunuz. İnstagram uygulamasını güncellerseniz bu özellik sizde de aktif olacaktır. İnstagram arşiv özelliği yok diyen ziyaretçilerimize önerimiz bu şekildedir.

Bu yazımızda aşağıdaki başlıklara ve sorulara yanıt aradık ve sizlere var olan bilgileri sunduk.

  • İnstagram arşiv nerede
  • İnstagram arşiv özelliği çalışmıyor
  • İnstagram arşiv yok
  • İnstagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme

Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ihtiyacınız var ise veya burada anlatılanlar yeterli değilse lütfen bizlere sorularınızı iletmekten çekinmeyin. Alt kısımdaki mesaj bölümünden mesajınızı bırakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git