İngilizce WordPress’i Türkçeleştirme

İngilizce WordPress’i Türkçeleştirme
29 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 435 kez okundu.

WordPress bloğunuzu kurdunuz ve hiç beklemediğiniz bir sürprizle mi karşılaştınız? Siteniz ve yönetim paneliniz İngilizce mi? Endişe edip sakın dosyalarınızı silmeyin ve yeniden kurmak için uğraşmayın. İngilizce WordPress’in yeniden kurulum yapmadan Türkçeleştirilmesi çok kolay bir işlemdir. Yapacağınız bir iki kod değiştirmesi ve işlem ile WordPress Türkçeleştirmeyi çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

WordPress sitenizi Türkçeleştirmek için ilk olarak yapmanız gereken wp-config.php dosyanızı açmak ve define (‘WPLANG’, ”); metnini bulup şu şekilde değiştirmek: define (‘WPLANG’, ‘tr_TR’);

Bu işlemi yaptıktan sonra dosyayı kayıt edin ve Ftp programınızı kapatın. Şimdi WordPress admin paneline giriş yapıp Başlangıç->Güncellemeler sekmesini açın. Aşağıdakine benzer bir ekran görüntüsü ile karşılaşmanız gerekiyor.
İngilizce WordPress'i Türkçeleştirme

Bu ekranı açtıktan sonra kullandığınız WordPress sürümüne göre “Update Automatically” veya “Reinstall Now” seçeneklerinden birisini tıklayın. WordPress Türkçe olarak yeniden kurulacak ve siteniz ile paneliniz Türkçeleşmiş olacak. Eğer yolunda gitmeyen bir şey olursa sayfa altındaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git