Hotfile Kapandı Mı? Neden Kapandı?

Hotfile Kapandı Mı? Neden Kapandı?
5 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 481 kez okundu.

Bir dönemin en popüler dosya paylaşım sitesi olan Hotfile ana sayfasından kapandığını duyurdu. Neden Kapandı? Kapanma gerekçesi olarak telif hakkı ihlalleri gösteriliyor. Telif hakkı ihlali sebebiyle MPAA ile davalık olmuşlardı. Bu dava sonuçlandı ve Hotfile 80 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. Hotfile bu bedeli ödemeyi kabul etti. Bunun üzerine Hotfile ana sayfasından artık yayın yapmayacağını ve kapanacağını duyurdu. Bildiğiniz gibi daha önce de buna benzer bir dava sürecini Mega Upload sitesi de yaşamış ve süreç sonunda kepenk indirmişti.
Hotfile kapandı mı diye düşünenler maalesef üzülecek fakat artık kapandı. Sunucularında bulunan ve pek çok sitede yayında olan adreslerin artık hiç birisi geçerli olmayacak ve önceden yüklenen dosyalara erişim artık mümkün değil. Bu durumda pek çok site sahibi ve kullanıcı mağdur olacak fakat yapılacak bir şey şu durumda yok görünüyor. Tüm Hotfile kullanıcılarına geçmiş olsun.

Şu anda Hotfile ana sayfasına girdiğiniz zaman karşınıza aşağıdaki gibi bir görüntü gelecek. Bu görüntü uzun süre kalmaz ve sayfa bulunamadı şeklinde görmeye başlayabiliriz.

Hotfile Kapandı Mı? Neden Kapandı?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git