Google Translate ile Sesli Çeviri Nasıl Yapılır?

Google Translate ile Sesli Çeviri Nasıl Yapılır?
19 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 823 kez okundu.

Google Translate, yabancı dil sözlüğü olarak çeviri uygulamasıdır. Türkçe olarak Google çeviri olarak bilinir. Google Translate üzerinde yazılı olarak çeviri yapabileceğiniz gibi sesli olarak da çeviri yapabilirsiniz. Yazılı kullanmak yerine sesli olarak kullanmak daha pratik olabilir.

Google Translate birçok dili desteklediğinden konuştuğunuz herhangi bir kelimeyi sesli olarak söylediğinizde istediğiniz dile çevrilmesini sağlar. Bu sayede yabancı dilde ki eksikliklerinizi giderebilirsiniz. Kelimeleri net ve anlaşılır bir şekilde konuştuğunuz da hangi dile çevirmek istiyorsanız o dilde anında çeviri yapabilmektedir. Google translate çeviri yapma uygulaması dünyada sıkça kullanılır ve tercih edilir.
Google translate ile sesli çeviri nasıl yapılır birçok kişi bunun bilgisine sahip değil ya da nasıl kullanacağını bilmiyor. Google translate uygulamasını sesli olarak kullanmak için öncelikle uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirip kurduktan sonra öncelikle çeviri dilini ayarlamanız gerekmektedir. Google translate sesli çeviri yapmak için yazı yazılan kısmın hemen altında bir mikrofon simgesi görürsünüz. Buraya tıkladığınızda kayıt için bir uyarı alırsınız. Şimdi konuşun ibaresini gördükten sonra konuşmaya başlıyorsunuz.

Çeviri tamamlandıktan sonra ekranda seçtiğiniz dilde karşılığını görürsünüz. Ayrıca en güzel özelliklerinden biri de diğer diller ile öneride bulunmasıdır. Google translate kullanırken özellikle yaptığı çevirileri kendinizde sesli olarak dinleyebilirsiniz. Google translate diğer çeviri araçlarından daha gelişmiş ve kapsamlı bir çeviri uygulamasıdır. Çeviri yapacağınız birçok kelimeyi barındırmaktadır. Dünya dillerinin birçoğunu barındırdığı için çeviri yapılacak olan dili çok çabuk ayırt edebilmektedir. Bu şekilde uygulamayı kullanarak yabancı dilde de pratik yapabilirsiniz.
Google translate sesli çeviri yapma özelliği ile son dönemlerde çeviri uygulamalarının arasında en çok tercih edilen bir uygulamadır. Çeviri yapmak istediğiniz dili başlangıçta doğru bir şekilde tercih ederseniz doğru kelimeleri rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Telaffuz konusunda da sesli dinlemek istediğiniz de Google translate size yardımcı olacaktır. Google translate için cihazınıza uygulamayı indirerek kullanmanız önerilir. Her yerde rahatlıkla çeviri yapmak istediğiniz kelimelerinizi öğrenebilirsiniz. Google translate uygulamasını indirmek için cihazınızın mağazasını ziyaret ederek cihazınıza indirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git