Google Earth Nedir, Nasıl Kullanılır, Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Google Earth Nedir, Nasıl Kullanılır, Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?
15 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 849 kez okundu.

Google Earth nedir çoğu kişi Google’ın bu hizmeti hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Goodle Earth tüm dünyanın uydudan çekilmiş fotoğraflarını barındıran bir harita hizmetidir. Kolay ve anlaşılır bir şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza kurarak Google Earth hizmetini kullanabilirsiniz.

Google Earth nasıl kullanılır bunun için bilgisayara indirdiğiniz yazılımı birkaç detaya dikkat ederek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm dünyayı görsel olarak gezmek isterseniz Google Earth sizin için ideal bir uygulama olacaktır. Resimler uydudan alınarak Google Earth’ e yer almaktadır. Uydudan alınan bu görüntüler gerçeği yansıtır. Ayrıca alan hesaplaması yaparak da istediğiniz bölgeyi tarayabilir ve görebilirsiniz.
Google Earth alan hesaplama nasıl yapılır uygulamanın sol tarafında bununla ilgili detayları rahatlıkla yazarak görebilirsiniz. Alan taraması yapıp istenilen bölgenin anında görüntülerine ulaşabilirsiniz. Google Earth uygulamasını kurup açtıktan sonra cetvel özelliği kullanılarak alanın uzunluğunu hesaplayabilme olanağına sahip oluyorsunuz. Google Earth ile alan hesaplama işlemi için cetvel sekmesini açtığınızda belirlemeniz gerekenler istediğiniz alanın uzunluk birimini saptamaktır. Ardından fare ile bir noktaya dokunup fareyi uzattığınızda istediğiniz alanı taramış olursunuz.

Bu tarama harita üzerinde kare, çember ve dikdörtgen şeklinde görülecektir. Sarı çizgiler ile belirlenen lanı daha sonra tekrar cetvel sekmesine gelerek yazan rakamlar Google Earth üzerinde alan hesaplaması yapmanıza yardımcı olur. Bu cetvel seçeneğinde yer alan bilgileri bilgisayarınızın üzerinde kayıt altına alabilirsiniz.

Google Earth nedir ve nasıl kullanılır aslında uygulama içinde Türkçe dil kullanıldığından işlemlerinizi yapmanız kolaydır. Deneme yanılma yöntemi ile Google Earth yardımı ile alan hesaplayabilirsiniz. Google hizmetlerinden biri olan bu harita uygulaması bilgisayarınızın başından kalkmadan uydu görüntüleri ile çevrenizden haberdar olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git