Firefox Kısa Yolları Nedir, Nasıl Kullanılır?

Firefox Kısa Yolları Nedir, Nasıl Kullanılır?
14 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 431 kez okundu.

İnternet arama motorları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Firefox her geçen kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Bunun sebebi diğer arama motorlarından farklı olarak kar amacı gütmeyen geliştirilmektedir. Sürekli kendini geliştirerek farklı özelliklere sahip olmaktadır. Birçok arama motorundan daha fazla görsellik barındıran ve güncelleme konusunda son derece hassas davranan Firefox, sürekli olarak kendini yenilemektedir. Bu sayede kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Firefox güncellendikçe kullanılabilecek kısa yollar uygulamayı daha rahat kullanmanızı sağlar.
Firefox kısa yolları nedir birçok kişi bunların nasıl kullanıldığı konusunda eksik bilgiye sahiptir. Firefox kısa yolları arama motorunu daha aktif kullanmanıza yardımcı olur. Bu sayede kısa yolları kullanarak aramalarınızı ve işlemlerinizi daha seri bir halde yapabilirsiniz.

Firefox kısa yolları kullanımı ile ilgili gerekli olan kombinasyonları kullanarak rama motorunu daha aktif kullanabilirsiniz. Alt+ Enter tuşlarını kullanarak yeni sekme açabilirsiniz. Ctrl+ R bulunduğunuz sekmenin yenilenmesini sağlar. Ctrl+ F bulunduğunuz sayfa içerisinde istediğiniz kelimeyi girerek arama yapmanıza yardımcı olur. Web’ de dolaşırken girdiğiniz sayfayı daha sonra tekrar ziyaret etmek isterseniz yer imlerine sayfayı eklemek için Ctrl+ D kombinasyonunu tuşlayabilirsiniz.

Sekmelerinizi Firefox kısa yol ile kapatmak istediğinizde bulunduğunuz sekmeyi kapatmak için Ctrl+ F4 yapmanız sekmeyi kapatmak için yeterli olacaktır. Ctrl+ L adres çubuğunu seçerek yeni sayfa adı yazmanız için kısa yollardan biridir. Ctrl+ Shift+ T kısa yolu ise en son gezinmekte olduğunuz internet adresini tekrar açmanızı sağlar.
Firefox kısa yolları nedir arama motorunu daha seri bir şekilde kullanmanıza bu kısa yollar yardımcı olmaktadır. Bu sayede vakit kaybı olmadan kısa yollar ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Firefox kısa yolları kullanımı oldukça çok tercih edilir. Ayrıca bu kısa yolları dışında yer alan diğer kısa yolları da kullanabilirsiniz. Genel olarak bu kısa yollar tercih edildiğinden bunları sıkça kullanarak ezberleyebilirsiniz. Bu sayede Firefox kullanımı daha keyifli hale gelebilir. Arama motorunuzu Firefox olarak kullanmak için öncelikle internet üzerinden bilgisayarınıza indirmeli ve kendi ayarlarınızı yaparak kolay ve pratik kullanıma başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git