Facebook’ta Oyun Daveti Engelleme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Oyun Daveti Engelleme Nasıl Yapılır?
24 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 1.019 kez okundu.

Günlük hayatımızın artık bir parçası haline gelen Facebook’ta oyun daveti engelleme nasıl yapılır veya engel nasıl kaldırılır bugün bu konuyu inceleyeceğiz. Bazı arkadaşlarımız kendilerini oyunlara o kadar çok kaptırmış durumdalar ki zannediyorlar herkes onlar gibi. Fakat durum böyle değil. Oyun oynayan kişiye oyun içerisinde arkadaş daveti yada paylaşım yaparsa ekstra puan verileceği söyleniyor ve onlar da bunu gözü kapalı onaylıyor. Maalesef hiç düşünmüyorlar bu durumdan arkadaşları rahatsız oluyor.

Facebook Oyun Paylaşımlarını Kapatma (Bilgisayar)

Oyunlarla ilgilenmeyen kişiler için oldukça can sıkıcı olan bu paylaşımlar kolay bir şekilde topluca engellenebilmektedir. Facebook oyun engelleme işlemi oldukça basittir. Bilgisayar ile nasıl olduğunu ilk olarak inceleyelim. Resimli olarak şimdi detaylara geçebiliriz. İlk olarak Facebook hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor. Ardından sağ üst kısımda aşağı doğru açılır bir ok göreceksiniz, buna bastığınız zaman bir menü sekmesi gelecek. Burada alt kısımda ayarlar menüsü var ona basmamız gerekiyor. Karşımıza yeni bir ekran gelmiş olması lazım. Bu ekranda sağ tarafta engelleme seçeneği göreceksiniz, işte buna basıp Facebook oyun veya uygulama engelleme sayfasına gelmemiz gerekiyor.
Karşımıza gelen son ekran bizim engelleme adına ihtiyacımız olan tüm işlemleri içeriyor. Burada yapacağınız hatalı bir şey ile aslında görmek isteyebileceğiniz şeyleri de engelleyeceğiniz için dikkatli olmanızı öneriyorum. Facebook oyun daveti engelleme için alt kısımda yer alan uygulamaları engelle yazısına gelelim. Hangi oyun yada uygulamayı engellemek istiyorsanız onun adını bu kutucuğa girmeniz gerekiyor. Siz ilk bir iki harfini yazarken zaten alt kısımda seçenekler halinde o uygulama yada oyunun adı belirecek. Buradan açılan isme tıklayarak o oyun yada uygulamayı engelleyebilirsiniz.

Facebook Oyun Paylaşımlarını Kapatma

Facebook İstenmeyen Uygulama Bildirimlerini Engelleme (Mobil)

İşin bilgisayar kısmını hallettiğimize göre sadece cep telefonu kullanıcıları için Facebook oyun isteklerini engelleme mobil ile nasıl yapılır ona geçelim. Bilgisayar ortamında olduğu gibi mobil ortamda da oldukça basit bir şekilde Facebook oyun veya uygulama engelleme işlemini yapabiliyoruz. Bunun için ilk olarak Facebook uygulamasını açalım. Uygulamada sağ üst kısımda 3 tane birbirine paralel çizgi göreceksiniz, buna basalım. Karşımıza çıkan ekranda alt kısımda hesap ayarları olacak, buna basarak bir diğer ekrana geçelim. Karşımıza gelen ekranda uygulamalar menüsünü seçelim. Yeni ekranda platforma tıklamamız gerekiyor. Yeni gelen ekranda ise oyun davetleri ve uygulama bildirimleri kısmının hayır olarak seçilmesi yeterli olacaktır.
Facebook İstenmeyen Uygulama Bildirimlerini Engelleme

Bu bilgilendirmelere ek olarak Facebook’ta oyun engelleme nasıl kaldırılır diyecek olursanız o da çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Mobil için az önce anlattığımız işlemde son bölüme geldiğiniz zaman hayır seçmiştiniz, engel kaldırma için bu sefer eveti seçmeniz yeterli olacaktır. Bilgisayar ortamında uygulama veya oyun engeli kaldırma işlemi için bilgisayar kısmında anlattığımız ekrana geldiğinizde az önce engelleme yaptığınız kısmın alt kısmında engelli uygulama veya oyunlar göreceksiniz. Yan tarafındaki çarpı işaretine basarak engeli kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git