Facebook Zaman Tüneli

Facebook Zaman Tüneli
31 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 531 kez okundu.

Facebook’un geçen yıl tanıttığı yeniliği zaman tüneli yılan hikayesine döndü. Kimi sayfalarda görünen kimilerinde izine rastlanmayan uygulama Şubat ayı sonunda her hesapta görünecek. Zaman tüneli kullanımı konusunda acemi olanların zaman tüneli ayarlarını incelemesinde fayda var. Zira zamanında Facebook üzerinde ayarların güncellenmesi ile mobil telefonların yayınlanması nasıl bir korku dalgasına sebep oldu herkesi hafızasında tazeliğini koruyor. Zaman tüneli kullanımı çok yaygın olmadığı için herkesi korkutuyor. Gizlilik ayarları yapıldığında ve zaman tüneli ayarları güncellendiğinde aslında keyifli bir uygulama olduğunu sizlerde görebilirsiniz. Facebook zaman tüneli timeline pek çok ayarlamayı yapmanıza ve dilediğiniz olayları tarihe göre sıralayarak öne çıkarmanıza olanak tanıyan aktif bir albüm gibi aslında.
Hesabınızda zaman tüneli aktif olduktan sonra Facebook görünümünüzün tamamen değiştiğini fark edeceksiniz. Zaten bu değişim kullanıcıları ürküten en büyük zaman tüneli uygulaması… Bu nedenle birçok kullanıcı zaman tüneline geçmek istemiyor. Ancak böyle bir şansınız yok. Facebook yönetimi zaman içinde bu uygulamayı her hesapta standart hale getiriyor. Bu nedenle yapmanız gereken zaman tünelini aktif ettiyseniz ya da kendiliğinde geldi ise 7 gün içerisinde ayarlarınızı güncelleyerek gizlilik bildirimlerinizi kişiselleştirmeniz. Aksi takdirde standart ayarlar ile 7 gün sonra kendisi aktif hale geliyor ve başkaları da sayfanızı sizin gördüğünüz şekilde görmeye başlıyor.

Zaman tüneli ayarlarına başlarken önce bir profil resmi belirleyin. Bu uygulama ile çok büyük resimleri profil resmi olarak kullanmak mümkün oluyor. Zaman tüneli kapak resmi önemli… Kapak ekle butonu ile arka plan için bir kapak resmi belirleyin. Bilgilerini güncelle seçeneği ile iş, eğitim, aile, iletişim bilgileri gibi temel bilgilerinizi ve bunlara erişim izinlerini güncelleyebilirsiniz.

Facebook Zaman Tüneli

Zaman tüneli kullanımı ile ilgili en çok tartışılan konuların başında gizlilik ayarları geliyor. Zaman tüneli gizlilik ayarları asında çok basit bir şekilde çok zamanınızı almadan yapılabiliyor. Facebook zaman tüneli üzerinde “Bilgilerini güncelle” sekmesini kullanarak buradaki ayarlardan herhangi birini değiştirebilirsiniz.
Facebook Zaman Tüneli üzerindeki herhangi bir yorumunuzu veya paylaşımlarınızı gizlemek istiyorsanız, o yorum ya da paylaşım kutusunun sağ üst kısmına geldiğinizde görünen butona basarak açılan menüde zaman tünelinde gizle seçeneğini seçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git