Facebook Dakika Önce Aktifti Özelliğini Kaldırma

Facebook Dakika Önce Aktifti Özelliğini Kaldırma
28 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 3.252 kez okundu.

Artık yediden yetmişe herkes Facebook kullanıyor ve sizlerin çok sorduğu soruların başında Facebook x dakika önce aktifti özelliğini kaldırma işlemi nasıl yapılır oluyor. Bu özelliği kapatabilir, gizleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Bazen canımızın çok sıkkın olduğu anlarda en yakınımız bile olsa yanıt vermek istemeyebiliyoruz. Bize mesaj atıyorlar ve cevap yazmıyoruz. Sonra bu yakınımız Messenger 1 dk önce aktifti, en son şu kadar dakika önce Facebook’ta görüldün ama benim mesajıma yanıt vermedin şeklinde serzenişte bulunuyor. Bunu engellemek için yapılması gereken işlem çok basit.

Facebook Messenger Son Aktif Gizleme

Facebookta aktifliği gizleme işlemi için yapmanız gereken şey cep telefonunuzdan Facebook ve Messenger uygulamalarını kaldırmak ve bundan sonra bilgisayardan Facebook’u açıp bir kere de olsa kullanmaktır. Bu işlem sonrası artık karşı taraf sizin en son ne zaman Facebook’ta veya Messenger’de aktif olduğunuzu göremeyecek. Tabi bu andan itibaren cep telefonunuzda Facebook ve Messenger uygulaması da olmayacak.
Sıkıcı bir durum ama bulunan tek çözüm yolu maalesef bu. Konu ile ilgili Facebook’a kullanıcılar çok sık geri bildirimde bulunuyorlar. Fakat şu ana kadar yapılan güncellemeler ile bunun önüne geçebileceğimiz bir çözüm yolu Facebook tarafından üretilmiş değil. Facebooka en son saat kaçta girdiğini gizlemek mümkün mü? Evet mümkün ama bahsettiğimiz gibi bu uygulamaları telefondan silmek gibi bir fedakarlık yapılması gerekiyor. İşin güzel yanı ise cep telefonlarımızı en çok kasan uygulamalar Facebook ve Messenger olduğu için biraz telefonlarımız rahatlamış olacak eğer bu yolu uygularsak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git