En İyi WordPress Eklentileri 2014

En İyi WordPress Eklentileri 2014
8 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 805 kez okundu.

Blog sahiplerinin en çok kullandığı yazılım olan WordPress için sayıları 30000’e yakın eklenti mevcuttur. Bu kadar çok eklentinin içinde boğulmamak için en iyi ve en sağlıklı çalışan eklentileri sitelerimize kurmaya çalışıyoruz. Bazen daha iyisi varken bilmiyoruz ve düşük seviyedeki eklentiler ile uğraşıyoruz. Bu yazımızda hem en popüler hem de işe yarayacak olan 2014 yılının en iyi wordpress eklentileri olmaya aday pluginleri göreceğiz.

1. All in One SEO Pack

WordPress sitelerinin olmazsa olmazıdır. Seo ihtiyacının neredeyse tümünü karşılamaktadır. Hem ana sayfa ve yan sayfalar, hem de tekil yazılar da işimizi görmektedir.

All in One SEO Pack
2. Contact Form 7

Sitelerimizdeki iletişim bölümü için kullanabileceğimiz eklenti neredeyse tüm WordPress bloglarında mevcuttur. Eklentiyi kurduktan sonra ayarlar kısmına girip size verilen kodu iletişim sayfanıza ekleyerek aktif edebilirsiniz.

Contact Form 7

3. Google XML Sitemaps

WordPress bloglarında otomatik site haritası oluşturmaya ve bu haritayı arama motorlarına göndermeye yarar. Olmazsa olmaz en iyi wordpress eklentilerinden birisidir.

Google XML Sitemaps Eklentisi
4. NextGEN Gallery

Yazılarımızda çok sayıda resim varsa ve bunları şık bir galeriye dönüştürmek istiyorsak tam işimizi görecek WordPress galeri eklentisi NextGEN Gallery’dir.

NextGEN Gallery

5. W3 Total Cache

WordPress sistemi için yazılmış en etkili cache ve site hızlandırma eklentisidir. En iyi W3 Total Cache ayarları ve kurulumu yazımızı okuyarak tüm ayarları yapabilirsiniz.

W3 Total Cache

6. WP Optimize

WordPress bloglarda yapılan her işlem veritabanında kayıt altında bulunur. Gerekli yada gereksiz her şey saklanır. Bu eklenti sayesinde WordPress veritabanınızı optimize eder ve gereksiz alanların temizlenmesini sağlarsınız.

WP Optimize

Etiketler:

En İyi WordPress Eklentileri 2014 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. SEO Uzmanı dedi ki:

    Süper ötesi bir makale olmuş. SEO eklentisi hakkında bilgi arıyorumdum ama blogun hızıyla alakalıda sorunlar vardı. Bilgiler doyurucu bilgiyle dolmuş makale, boş laf söylenmemiş. Elinize sağlık. Bir Bloglarda kullanılan En iyi SEO eklentileri hakkında bi makale yazsanız, aradım ama burada pek bir şey bulamadım. Bu sorunumuzu makaledeki bilgilerden faydalanarak hallettik.Tekrar teşekkürler.

  2. hakan dedi ki:

    Hocam çok faydalı bilgi işime yaradı teşekkürler.

Sayfa başına git