En İyi WordPress Eklentileri 2014

Blog sahiplerinin en çok kullandığı yazılım olan WordPress için sayıları 30000’e yakın eklenti mevcuttur. Bu kadar çok eklentinin içinde boğulmamak için en iyi ve en sağlıklı çalışan eklentileri sitelerimize kurmaya çalışıyoruz. Bazen daha iyisi varken bilmiyoruz ve düşük seviyedeki eklentiler ile uğraşıyoruz. Bu yazımızda hem en popüler hem de işe yarayacak olan 2014 yılının en iyi wordpress eklentileri olmaya aday pluginleri göreceğiz.

1. All in One SEO Pack

WordPress sitelerinin olmazsa olmazıdır. Seo ihtiyacının neredeyse tümünü karşılamaktadır. Hem ana sayfa ve yan sayfalar, hem de tekil yazılar da işimizi görmektedir.

All in One SEO Pack
2. Contact Form 7

Sitelerimizdeki iletişim bölümü için kullanabileceğimiz eklenti neredeyse tüm WordPress bloglarında mevcuttur. Eklentiyi kurduktan sonra ayarlar kısmına girip size verilen kodu iletişim sayfanıza ekleyerek aktif edebilirsiniz.

Contact Form 7

3. Google XML Sitemaps

WordPress bloglarında otomatik site haritası oluşturmaya ve bu haritayı arama motorlarına göndermeye yarar. Olmazsa olmaz en iyi wordpress eklentilerinden birisidir.

Google XML Sitemaps Eklentisi
4. NextGEN Gallery

Yazılarımızda çok sayıda resim varsa ve bunları şık bir galeriye dönüştürmek istiyorsak tam işimizi görecek WordPress galeri eklentisi NextGEN Gallery’dir.

NextGEN Gallery

5. W3 Total Cache

WordPress sistemi için yazılmış en etkili cache ve site hızlandırma eklentisidir. En iyi W3 Total Cache ayarları ve kurulumu yazımızı okuyarak tüm ayarları yapabilirsiniz.

W3 Total Cache

6. WP Optimize

WordPress bloglarda yapılan her işlem veritabanında kayıt altında bulunur. Gerekli yada gereksiz her şey saklanır. Bu eklenti sayesinde WordPress veritabanınızı optimize eder ve gereksiz alanların temizlenmesini sağlarsınız.

WP Optimize

İlginizi Çekebilir:  Dmca Nedir - Nasıl Kayıt Olunur?
2 Yorum Var

  1. SEO Uzmanı Şubat 21, 2014
  2. hakan Eylül 18, 2014

Soru veya yorumunuzu bu bölüme yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir