Doğal Cilt Maskesi İle Sivilcelerden Kurtulma

Doğal Cilt Maskesi İle Sivilcelerden Kurtulma
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 494 kez okundu.

Bu yazımızda sizlere siyah noktalar ve sivilcelerden doğal cilt maskeleri ile kurtulma yollarını anlatacağız. Hangi yaşta olursanız olun siyah noktalar veya sivilceler başınıza bela olabilir. Sivilcelerden kurtulmak için yaptığınız bazı yollar ise cildinize zarar verebilir ve cildiniz eski halinden daha kötü bir duruma gelebilir. Bu sebeple sivilcelerden kurtulmak için elimizden geldiğince doğal yolları ve doğal cilt maskelerini kullanmamız gerekiyor.

Sivilce ve Siyah Noktalardan Kurtulma

Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için limon ve şekerden oluşan doğal bir cilt maskesi yapacağız. Bunun için bize gereken malzemeler şunlardır;

  • Orta büyüklükte bir limonun yarısı,
  • 1 yemek kaşığı toz şeker.

Limonun tamamını maskeyi yapacağımız kabın içine sıkalım ve üzerine şekeri de koyalım. Şeker limonun içinde tamamen eriyene kadar karıştırın. Limon ve şeker iyice birbirine geçtikten ve şekerler artık tamamen eridikten sonra uygulamaya geçebiliriz.Doğal Cilt Maskesi Uygulama

Bu maskeyi cildinize sürmeden önce uygulama yapılacak yerin ve ellerimizin çok iyi bir şekilde yıkanması gerekmektedir. Ayrıca hazırladığımız bu doğal cilt maskesini kesinlikle gözümüze sürmememiz gerekiyor. Bu uyarılardan sonra şimdi maskeyi sivilce veya siyah noktaların olduğu yerlere daha yoğun gelecek şekilde sürün ve 15-20 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Maskeyi cildinize uyguladıktan 5 dakika sonra cildinizin hafifçe gerildiğini hissedeceksiniz, bu durumda endişe etmenize gerek yok normal bir durum bu. 20 dakika dolduktan sonra ılık su ile cildinizi temizleyin.

Limon içeriğindeki antiseptik maddeler sebebiyle cildimizdeki enfeksiyon ve mikropların temizlenmesine yardımcı olur. Cildimizde oluşan siyah nokta ve sivilceler genellikle aknelerden oluştuğu için limon doğal olarak bu bölgeleri temizler. Sivilce ve siyah noktaları yok etmek için kullanacağımız doğal cilt maskesi içerisine ekleyeceğimiz şeker ise cildimizdeki gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu şekilde temiz bir cilde kavuşmuş oluruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git