Dmca Nedir – Nasıl Kayıt Olunur?

Dmca Nedir?: Dmca web sitemize eklediğimiz içeriklerin resmi olmayan telif hakkı koruyucusudur diyebiliriz. Dmca kayıt olduğunuz zaman size bir kod verilir, bu kodu sitenize eklediğiniz zaman web sayfanıza eklediğiniz içerikler Dmca tarafından da indexlenir ve ilk ekleyen siz olduğunuz için bu yazının size ait olduğu Dmca tarafından tescil edilir. Dmca gerekli midir diye soracak olursanız kesinlikle gereklidir. Çünkü pek çok web sitesi sahibi içeriklerini kendisi oluşturmaz ve başkalarının içeriklerini kopyalayarak kendi sitesine ekler.

Başka sitelerin yazılarınızı kopyalayıp aslında arama motorlarından sizin almanız gereken hiti alması kabustur. Hatta kimi otorite siteler size ait olan bir yazı ile arama motorlarında sizin üstünüzde yer alır. Böyle bir durumda başta Google olmak üzere diğer arama motorlarına şikayette bulunmayı düşünebilirsiniz. Bu şikayeti de Dmca sitesini referans göstererek yapabilirsiniz.
Dmca Nedir - Nasıl Kayıt Olunur?

Dmca Nasıl Kayıt Olunur?

İlk olarak Dmca (www.dmca.com) sitesine girelim. Sayfaya girdiğinizde biraz alt tarafta “Register your Protection Badge” bölümünü göreceksiniz. Bu bölümdeki formu doldurup “Submit” seçeneğini tıklayalım. Formdaki bilgiler doğru olmalı, özellikle mail adresiniz. Çünkü şifreniz mail adresinize gönderilecek. Kayıt işlemi bittikten sonra ana sayfadan üst bölümde yer alan “Client Login” linkine tıklayarak mail ve şifremizi girip panele ulaşalım. Panele girdiğiniz zaman “My Protected Pages” sekmesinden “Add Badges to your site” bölümüne girip size ait olan kodu alıp sitenizde uygun bir yere ekleyin. Bu noktadan sonra sizin yapmanız gereken başka bir şey bulunmuyor. En geç 48 saat içerisinde linkleriniz Dmca tarafından indexlenecek.

İlginizi Çekebilir:  Bootstrap Nedir? Nasıl İndirilir Ve Kurulur?
1 Cevap Var

  1. Sevde Ağustos 22, 2014

Soru veya yorumunuzu bu bölüme yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir