Dll Dosyaları Nereye Atılır?

Dll Dosyaları Nereye Atılır?
27 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.365 kez okundu.

Bir program veya oyun kuruyoruz ve çalıştırmak için çift tıkladığımız zaman bilmem ne dll bulunamadı hatası alıyoruz. Her ne kadar can sıkıcı bir durum da olsa çözümü mevcut olan dll bulunamadı hata uyarılarının çözüm yollarına değineceğiz. Çoğu zaman bu hata sonrası gerekli olan dll dosyasını buluyoruz fakat dll nereye atılır kısmında takılıyoruz.

Windows Dll Nereye Atılır?

Windows XP, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde ortak dll klasörü “C:\Windows\System32” budur. Eksik olan ve indirdiğiniz dll dosyasını bu klasöre atmanız gerekir. Atarken buna emin misiniz yada yönetici onayı veriyor musunuz gibi bir uyarı gelebilir, indirdiğiniz dosyadan eminseniz tamam diyerek gerekli olan dll dosyasını ilgili klasöre atmış olursunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra gene aynı uyarıyı alıyorsanız sisteminiz 64 bit’tir. Bu sebeple uyarı verir. Biz bir önceki işlemde 32 bit olan sistemler için gerekli klasöre atmıştık. Aynı dosyayı şimdi “C:\Windows\SysWOW64” klasörüne atalım ve sorun çözülmüş olsun. Eğer buna rağmen hala aynı hatayı alırsanız indirdiğiniz dll dosyası sorunlu demektir.
Dll Dosyaları Nereye Atılır?

Arzu eden arkadaşlar için konu ile ilgili videolu anlatım mevcuttur. Aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz. Her şeye rağmen sorun hala devam ediyorsa bize konunun altındaki yorum bırak bölümünden yazabilirsiniz.

Etiketler:

Dll Dosyaları Nereye Atılır? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Serhat dedi ki:

    Bazı programlar kurduğum zaman dll bulunamadı hatası alıyorum. Bir türlü bulamıyordum bunların nerede olduğunu. Paylaşım için sağol admin.

Sayfa başına git