Dereotu Faydalı mıdır?

Dereotu Faydalı mıdır?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 534 kez okundu.

Dereotu, ülkemizde birçok yerde yetişmektedir. Dereotunun yemeklerdeki ve masadaki yeri her zaman olmuştur. Bazen salataların içerisinde bazen balığın yanında bazense börek ve alternatif yemeklerde muhakkak kullanılır. Dereotu, sıkça kullanıldığı gibi, bilinmese bile insanlara mide sağlığında yardımcı olmaktadır. Tabii ki dereotunun faydaları bu kadarla kalmamaktadır. Dereotu günümüzde çokça duyulan uykusuzluk için alternatif bir çözümdür.
Birçok şeyin ilacı olan bu bitki aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirir, ishal durumu yaşıyorsanız geçmesine yardımcı olur, ağızda oluşan kötü kokuların giderilmesini sağlar, diyabete iyi gelir ve kemiğinizin güçlü olmasına yardımcıdır. Bunlar kısaca dereotunun faydalarıdır. Bunun dışında dereotunun tohumu da yeterince sağlıklıdır. Tabii ki dereotunun yeterince kullanılması bu aşamada doğru olandır. Dereotu yenilerek tüketildiğinde dereotunun cilde faydaları oldukça çoktur. Cildinizi canlandırır ve genç tutar. Fakat yüzünüze uygularsanız, cildinizi tahriş edebilir. Bununla birlikte dereotunun zararları hakkında biraz konuşalım.

Hamilelik süreci boyunca dereotunu çok fazla tüketmemelisiniz ve bebeğiniz doğduktan sonra da emzirdiğiniz süre içerisinde çok fazla tüketmemelisiniz. Bununla birlikte dereotu ile zayıflama yöntemini kullanarak da fazla birkaç kilonuzdan kurtulabilirsiniz. Bunun için ise yemeklerden 15 dakika önce 1 çay kaşığı dereotu yediğinizde 3 ay kadar sonra kilo verdiğinizi göreceksiniz. Bunun açıklaması ise dereotu iştahınızı kapatarak fazla yemek yeme hissinden sizi kurtarır ve bir zaman sonra da kilo vermeye başlayabilirsiniz.
Bunların yanında dereotu çayının faydaları ile ilgili aşağıdaki videoyu da izlemenizi öneriyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git