CyanogenMod Nasıl Yüklenir?

CyanogenMod Nasıl Yüklenir?
13 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 465 kez okundu.

CyanogenMod, Android cihazlarınızın performansında memnun olmadığınız ve ara yüzünün değişmesini istediğinizde kullanacağınız yöntemlerden biridir. CyanogenMod Installer uygulamasını cihaza kurduğunuzda cihaza otomatik olarak ROM yüklemesi yapabilirsiniz. Bir Android işletim sistemine sahip olan kullanıcıların cihazına root işlemini kolaylıkla yapmanızı sağlar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus garanti kapsamında olan cihazı root işlemi yapmamalısınız. Herhangi bir arıza ya da sorunda root olan cihazlar garanti kapsamı dışında olmaktadır.
Root işlemine başlamadan önce garanti süresinin dolup dolmadığını bilmenizde fayda var. Ardından telefon rehberinizi ve diğer verilerinizi yedeklediğinizden emin olmalısınız. CynagenMod nasıl yüklenir bu işlem için cihazınıza uygun olan recovery mod yüklemesi yapmanız gerekmektedir. Cihaza bu ygun bu mod yüklemesini gerçekleştirdikten sonra boş bir hafıza kartınızın olması gerekmektedir.

Hafıza kartınızda cihaza uygun dosyayı yükledikten sonra CyanogenMod ROM uygulamasını indiriyorsunuz. Bu işlemden sonra cihazınızı kapatıp  Recovery Mod’ una alıyorsunuz. Bu moda geçtikten sonra cihazın dokunmatiği çalışmayacak ve ses açma kapama tuşlarını kullanacaksınız. Home tuşu ile beraber cihazı sıfırlama işlemine geçiyorsunuz. Ana menü ekranı karşınıza gelecek ve buradan SD kartınızı seçmeniz gerekmektedir. SD karta daha önce attınız ROM dosyasına buradan çalıştırarak root işlemine başlamış olacaksınız.

CyanogenMod işlemi iki aşamadan oluştuğu için root işlemi tamamlandığında ikinci işleme geçiyorsunuz. İşlemi tekrar başa alarak CyanogenMod yüklemesini yapmaya başlamanız gerekmektedir. Birkaç dakika sonra bu işlem tamamlanacak ve cihazınızı tekrar açabilirsiniz. Bu esnada cihaz tekrar kuruluma başlamış oluyor. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra kurulum tamamen bitmiş oluyor.
CyanogenMod kurulumu tamamlandıktan sonra cihazın performansında gözle görülür bir farklılık olacaktır. Root işlemini doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz de sorunsuz çalışacaktır. CyanogenMod nasıl yüklenir dikkat etmeniz gereken cihazınıza uygun root dosyasını doğru bir şekilde indirmelisiniz. Farklı bir cihaza göre dosya yüklemesi yaptıysanız doğru dosyayı indirip diğerini silerek işleme başlamalısınız. Cihazın hızı ve kullanımı farklılık göstereceğinden en çok tercih edilen root işlemlerinden biridir. Android cihazların daha verimli kullanılmasını sağlar. Cihazın garanti kapsamında olmamasına özen göstermelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git