Çörek Otunun Faydaları

Çörek Otunun Faydaları
21 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 408 kez okundu.

Çörek otu, ülkemizde hemen hemen her evde mevcuttur. Çörek otu ile yapılan poğaçalar, börekler leziz olur ve bu yüzden ev hanımları dolaplarından eksik etmezler. Sadece yiyeceklere lezzet vermez, aynı zamanda bir çok faydası vardır. En çok bilinen çörek otu faydaları içerisinde vitamin ve mineral açısından çok yüksek dereceli besinler içerdiğinden dolayı ilaç olarak kullanılmasıdır. Faydalarında bahsederken aynı zamanda da çörek otu nasıl kullanılır ve hangi durum için, ne tarz bir yol izlemeliyiz bunu da görmüş olacağız.  • Çörek otu ve çörek otu yağı astım tedavisinde çok sık kullanılır. Düzenli kullanımı sayesinde astım ile gelen atakların bir zaman sonra geçmeye başladığını göreceksiniz. Bunun için yapmanız gereken şey bir fincan kahve içerisine çörek otu karıştırılıp içmek. Ancak bu karışımı ataklar geldiğinde yapınız.
  • İdrarın sökülmesi için ve yüksek tansiyonun dengelenmesi için de çörek otu kullanabilirsiniz. Yemeklerden 30 dakika önce 10 ile 15 gram arasında çörek otunu tüketebilirsiniz. Bu oranı gün içerisinde, sabah öğle akşam şeklinde planlamanız gerekmektedir. Önce öğütüp daha sonrasında ise su eşliğinde kullanabilirsiniz. Tansiyon düştükten sonra idrar sökülmüş olacaktır.
  • Bunlar haricinde en çok sorulan sorulardan bir tanesi de çörek otu zayıflatır mı şeklindedir. çörek otunun zayıflattığı da söylenmektedir. Çörek otu ile zayıflamak istiyorsanız yağını veya kendisini yemeklerden bir saat öncesinde su ile bir çay bardağı olarak tüketebilirsiniz.

Bunların haricinde ise; radyasyon hasarına, boğaz ağrısına, bir çok cilt hastalığına, bir çok kanser hastalığına, hafızanızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git