Avast Virüs Silme ve Temizleme Nasıl Yapılır?

Avast Virüs Silme ve Temizleme Nasıl Yapılır?
16 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 883 kez okundu.

Avast, bilgisayarınızda bulunan virüs ve kötü amaçlı yazılımları çok çabuk bularak bunları temizlemenizi sağlayan özellikleri bakımından kullanıcıların tercih ettiği antivirüs yazılımlarından biridir. Avast nedir çoğu kişi bu programın ne işe yaradığı hakkında bilgiye sahip değildir. Hem özellikleri hem de bilgisayarınızı koruması ile en popüler antivirüs programı olarak bilinir.

Avast virüs silme konusunda başarılı olduğundan çoğu bilgisayar kullanıcı bu yazılımı tercih eder. Bilgisayarınızı en titiz şekilde tarayarak yer eden kötü yazılımları ve virüsleri anında bulup silme özelliğine sahiptir. Programın Türkçe olması da kolay kullanımı sağlar. Öncelikle Avast virüs silme nasıl yapılır buna değineceğiz.
Avast yazılımını bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak açıyorsunuz. Ara yüzü oldukça kolay olduğundan yapacağınız işlemleri takip etmeniz de pratiktir. Avast yazılımını açtıktan sonra açılan pencerede bilgisayarınızı tarama seçenekleri ile karşılaşırsınız. Birçok virüs temizleme programlarında tarama seçenekleri bulunur.

Avast programının da bilgisayarınızı nasıl taramak istediğinizi seçenekler ile size sunma özelliği bulunmaktadır. Tara sekmesine tıkladığınız da bilgisayarınızı nasıl taramak istediğinizi seçip tara butonuna tıklıyorsunuz. Eğer tam tarama işlemi yapmak istiyorsanız bunun için zamana ihtiyacınız vardır. Tarama işlemi bittikten sonra ekranda bulunan kötü yazılımları ve virüsleri göreceksiniz. Avast ile virüs silme işlemine burada başlamanız gerekiyor. Tarama sonrası ekranında herhangi bir kötü yazılım ya da virüs çıktı ise Avast sizi yönlendirerek bunların bilgisayarınızdan temizlenmesini sağlıyor. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı tekrar kapatıp açmanızda fayda var.

Avast bilgisayarınızdan virüs temizlediği gibi ayrıca USB belleklerinizin de taramasını sağlayarak virüsten temizler. Kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri Avast programı ile rahatlıkla bilgisayarınızdan temizleyebilirsiniz. Tam tarama özelliği çok uzun olduğundan hafta da bir kez tam tarama yapmanız bilgisayarınızı daha fazla koruma altına alacaktır.
Ayrıca hızlı tarama özelliğini her gün kullanmalı ve olası virüslere karşı önlem almalısınız. Avast virüs silme işlemi yaparken bilgisayarınızda bulunan hiçbir dosyaya zarar vermez. Aksine dosyalarınızın korunmasını sağlayarak bilgisayarın daha verimli kullanılmasında yardımcı olur. Avast virüs temizleme yazılımları arasında en çok tercih edilen programlardan biridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git