Attentive Antivirus Programı Virüsü Temizleme

Attentive Antivirus Programı Virüsü Temizleme
4 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 591 kez okundu.

Attentive Antivirus virüsü eskilerden kalma WinWebSec grubuna ait Rogue.WinWebSec familyasından bir virüstür. Bilgisayarınızda meydana gelen açıklardan faydalanarak internette gezdiğiniz sitelerden sisteminize sızmaktadır. Attentive Antivirus virüsü bilgisayarınıza bulaştığı zaman aslında var olmayan virüs uyarıları vermekte, temizlemek isteyip istemediğinizi sormakta ve sizi paniğe sevk etmektedir. Virüsün amacı size programı lisanslı bir şekilde satın aldırtmaktır. Eski bir virüs olmasına rağmen sisteminize bulaşma sebebi bir anti virüs kullanmıyor olmanız yada kullandığınız virüs temizleme  ve yakalama programının güncel olmamasıdır. Eğer Bilgisayarınızda güncel ve kaliteli bir anti virüs programı kuruluysa Attentive Antivirus virüsünün bilgisayarınıza bulaşması mümkün değildir. Bu virüsün bulaşma yollarından birisi de spam maillerdir. Sisteme bir kere bulaştığı zaman kendisini bilgisayarın başlatma menüsüne ekler ve her bilgisayarı açışınızda otomatik olarak arka planda çalışmaya başlar.Attentive Antivirus Programı Virüsü Nasıl Temizlenir?

Attentive Antivirus virüsünü temizlemeniz için size 3 program önerisi yapacağım. Bunlar ücretsiz yazılımlardır ve anlatacağım işlemleri tümünde uygulamanızı öneriyorum. Neden tek bir programla yapmıyoruz diyenler için şunu söyleyebilirim; işimizi garantiye alıyoruz. Attentive Antivirus virüsünü kaldırmak için STOPzillaSpyHunter ve RKill programlarını indiriyoruz. İndirmak için programların yazılarının üstüne tıklayabilirsiniz.

Attentive Antivirus Programı Virüsü Temizleme
Programları indirdikten sonra masa üstümüze alalım. Bilgisayarımızda bulunan anti virüs programı her açılışta otomatik başlıyorsa bunu iptal edelim. Bilgisayara reset atacağız ve anti virüs programımızın otomatik olarak başlamasını istemiyoruz.

Bilgisayara reset atacağız ve güvenli mod ile başlatacağız. Güvenli mod ile başlatmak için bilgisayar açılırken Windows başlıyor yazısı gelmeden önce f8 tuşuna basmanız gerekiyor. Bilgisayar güvenli mod ile başladığı zaman masa üstündeki programları sırasıyla çalıştıralım ve tarama yapalım. 3’ünü de aynı anda çalıştırmayın. Birisi işlemi bitirsin. Ardından diğerini çalıştırın. Her üç programla da bilgisayarı taratıp Attentive Antivirus virüsünü temizledikten sonra bilgisayara tekrar reset atın. Bilgisayar yeniden başlayıp açıldığı zaman az önce de aktif ettiğimiz antivirüs programımızı tekrar aktif yapalım ve yeniden bilgisayara reset atalım. Tüm bu işlemlerden sonra Attentive Antivirus virüsü derdinden kurtulmuş olmanız gerekiyor. Eğer Attentive Antivirus virüsü temizleme ve kaldırma konusunda bir sorun yaşarsanız yazının alt kısmındaki yorum bırak bölümünden bize sorunuzu iletebilirsiniz.

Etiketler:

Attentive Antivirus Programı Virüsü Temizleme Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Aydın dedi ki:

    Yazılanların tümünü uyguladım ve bu beladan kurtuldum. Neredeyse Attentive Antivirus programını satın alacaktım. Sakın inanmayın arkadaşlar, yazıdaki adımları uygulayınca sorun çözülüyor.

Sayfa başına git