Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaralar Nasıl Silinir?

Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaralar Nasıl Silinir?
10 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 939 kez okundu.

Özellikle akıllı telefonlarımızda yedekten yükleme veya yedek alma işlemi yapıyorsak ve aynı kişiye ait birden daha çok kayıt varsa, bunları silmek için birer birer uğraşmamamız gerekecektir. Android telefonlarda rehberdeki aynı numaralar nasıl silinir, işleminin nasıl yapıldığını bilmemiz, bize oldukça zaman kazandıracaktır. Aksi halde bu numaraları tek tek silmemiz saatler alabilir. Android telefonlarda rehber silme işlemini yapabilmek için iki farklı yöntem kullanabiliriz.Bu yöntemlerden biri “Duplicate Contacts” uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde, uygulamanın rehberdeki aynı numaraları tanımlaması ve silmesi ile çok kısa sürede işlemimiz tamamlanıyor. İsterseniz bu uygulamayı nasıl kullanacağımızı daha detaylı bir şekilde anlatalım.
Uygulamaya giriş yaptıktan hemen sonra, “rehber taranıyor” ve bunun ardından uyarı yazısı karşımıza çıkıyor. Bu pencereyi tamam deyip devam edelim. Uygulama birbiri ile aynı numaraları bir liste halinde çıkarıyor. Silinmesini istediklerinizin yanındaki kutuyu işaretleyerek, “Seçilenleri Sil” bölümüne tıklayalım. Bu sayede Android telefonlarda rehber silme işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Diğer yöntem ise bu işlemi Gmail hesabımız üzerinden yapmaktır. Gmail hesabımıza giriş yaparak Google yazısının alt bölümündeki Gmail butonuna tıklayalım. Liste açıldıktan sonra ise””Rehber” bölümünü seçelim. Şimdi kişi listemiz açılacaktır. Listemizin üst bölümünde, “Daha Fazla” bölümüne tıklayarak, “Çift Girişleri Bul ve Birleştir”, seçeneğini işaretleyelim. Şimdi tüm çift numaralar liste halinde çıkartılacaktır. Bu aşamada “Birleştir “ butonuna basarak Android telefonlarda rehberdeki aynı numaraları silme işlemini tamamlamış oluruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git