Android Kilit Kodu Nasıl Sıfırlanır?

Android Kilit Kodu Nasıl Sıfırlanır?
10 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 521 kez okundu.

Telefonunuzun kilit ekranına koyduğunuz şifreler, bazen başınızı ağrıtabilir. Desen, numara veya ses gibi parolaları unuttuğunuz zaman başınız derde girebilir. Android Kilit Kodu, telefonunuzu kişiselleştirmek ve güvende tutabilmek için ideal bir yöntemdir. Ancak unutulan parolalar, gün gelir başınızı ağrıtabilir. 5 yanlış parola deneme işleminden sonra cihaz size 30 saniyeden sonra tekrar hak vermektedir. Bu hakkınızda da doğru parolayı giremezseniz cihazınız kitlenecektir. Peki, Android kilit kodu nasıl sıfalanır? Gelin hep beraber inceleyelim.
Yanlış girilen parolalar nedeniyle kitlenen cihazınızın ekranında, Gmail hesabınızı ve adresinizi isteyen bir seçenek çıkacaktır. Cihazınızı açmak için öncelikle Gmail hesabınızın şifresini ve parolasını giriniz. Daha sonra, cihaz üzerinden en son bağlı olduğunuz internet erişimini seçiniz. Bu seçim ya Wifi ağınız ya da hücresel mobil ağınız olacaktır. Bu adımdan sonra cihazınız açılacaktır.Cihazınızın açılmasıyla birlikte hemen Google  Play’ den Screen Lock ByPass Pro uygulamasını indiriniz. Bu uygulama ekran parolanızı kaldırmanıza yarayacaktır. Screen Lock ByPass Pro uygulaması açıldıktan sonra, ‘’Active’’ seçeneğine tıklayınız. Daha sonra cihazınızın ekranında görülecek ” Remove Lock Password “ seçeneğine tıklayarak, cihazınız üzerindeki parolayı kaldırmış olacaksınız.

Bir diğer kilit kodunun kaldırılması yöntemi, Factory Reset atmaktır. Ancak bu işlem ile cihazınız üzerindeki tüm veriler silinecektir. Bu yöntemi en son çare olarak kullanabilirsiniz. Gmail hesabınızı ya da hesap parolanızı hatırlamadığınız takdirde, Factory Reset işleminin yapılmasını öneririz. Telefonunuzun modeli Samsung ise, Menü tuşu + Power Tuşuna birlikte basarak Samsung yazısının kaybolmasını bekleyin. Telefon modeliniz HTC ise, telefonunuzun bataryasını çıkartıp bir müddet beklettikten sonra, ses kısma tuşu ile power tuşuna basılı tutarak reset menüsüne ulaşabilirsiniz. Daha sonra sırasıyla Wipe date / factory reset – Reboot System Now seçeneklerini seçin. Artık telefonunuz sıfırlanmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git