Adet Sancıları İçin Ne Yapılır?

Adet Sancıları İçin Ne Yapılır?
24 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 575 kez okundu.

Adet sancıları, kadınların hayatını zindana çeviren durumlardan en başlıcasıdır. Hayat düzeni içerisinde çekilen ağrılar bazen iş yerinde, bazen tatil döneminde baş gösterir ve aynı zamanda stres ve sinire yol açar. Tüm dengeyi bozan adet sancıları nasıl azaltılır ve adet sancıları nasıl geçer çoğu insan bilmez sadece yaptığı ilk şey evde bulunan ağrı hapını kullanmaktır.

Tabii ki başta yardımcı olan ağrı hapları, adet ağrıları çok sancılı geçen kişiler için bir zaman sonra ağrısını azaltmamaya başlayacaktır ve bu yüzden çoğu kişi her ay hastaneye gitmektedir. Adet sancısından (Dismenore) kurtulmak için doktorların önerdiği çaylar vardır. Peki adet sancıları için bitki çayları ne kadar iyi gelmektedir? Birçok kişi adet döneminde yatıştırıcısı yüksek bitki çayları tüketmektedir. Bu çaylardan biraz bahsedecek olursak;  • Papatya bilindiği üzere, sinir yatıştırıcı bir çaydır. Aynı zamanda papatya adet dönemi için kullanılabilecek en güzel çaylardan birisidir. Adet sancısı çekenlerde kasılmalar ve kramplar olur, papatya çayı ise bu krampları yatıştırarak sancınızın azalmasına yardımcı olur ve hatta 1 günden 4 veya 5 fincan papatya çayı içenlerde adet sancılarının azaldığı saptanmıştır.
  • Civanperçemi de sancılarınızı azaltmak için birebirdir. Bu bitkiyi 1 litre kaynamakta olan suyun içerisine 1 tutam şeklinde atıp 3 dakika kadar kaynatın daha sonrasında ise sabah akşam için. Tabii ki bunu adet sancınız başlamadan en az 3 gün önceden yapmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git