2014 Takı Seti Modası

2014 Takı Seti Modası
31 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 429 kez okundu.

Takı seti insan hayatının vazgeçilmezlerinden birisidir. Özellikle ilişkileri göstergesi ve nişanesi olan takılar, insanları sevgilerini eşlerine, partnerlerine gösterme biçimidir. Takı modası da her yıl değişmektedir bilindiği gibi. Her yılın kendine göre trendleri olabiliyor. Takı modası her yıl yenilense de takı setinin anlamı insanlar için çok değişmiyor. Bu yazımızda düğün, evlilik, nişan gibi merasimler dışında zarafet ve bağlılık için uzun süreli ilişkilerin vazgeçilmezi takılardan bahsedelim. 2014 takı seti modellerini bu bakışla ele alalım istedik. 2014 takı seti modası biraz nostalji kokuyor. Bunda Osmanlı dönemini anlatan bir dizinin popülerliğinin etkisi oldukça büyük tabi… 2014 takı setleri genel olarak Osmanlı takı setlerinin çizgisini ve dokunuşunu taşıyor. Tasarımcılar bu yıl bayanlar için en güzel Osmanlı takıları modellerinden esinlenen takılar tasarladılar. Takı tasarımı modasında Osmanlı etkilerinin bu kadar yoğun görüldüğü bir yıl daha olmamıştı sanırım.2014 Takı Seti Modasına Bakış

2014 takı seti modasında bu etki hanımların hepsinin dikkatini çekti. Eşlerini mutlu etmek isteyen baylarında takı tasarımı modellerindeki bu modayı yakından takip etmesi aslında onların lehine olacaktır. Takı konusunda otorite olmuş ve bayanlara kendilerini özel hissettiren birbirinden farklı ve güzel tasarımları yapan birçok altın takı firmaları 2014 takı modasında bu çizgileri görmezden gelemedi. Takı bir yaşam biçimidir aslında. Özellikle kadınlar daha çocuk yaşlardan başlayarak gençlik ve yaşlılık dönemlerine kadar takı takmayı severler. Hele taktıkları takı değerli taşlarla ya da yakut zümrütlerde bezeli bayanların ruhun okşayacak güzellikte ise o takıyı kullanmaktan bir hayli zevk alırlar. Takı modası kadının yaşadığı zaman ve gelişen moda akımlarına göre değişiyor tabi. Her zevke uygun tasarlanmış 2014 takı modelleri koleksiyonlarını sizler için araştırdık.

2014 Takı Seti Modası

Ülkemizin tanınmış mücevher üreticilerinin 2014 takı tasarımlarından derlediğimi yazımızda 2014 takı tasarımı modellerindeki değişimi ve farkları inceledik. Ülkemizde ve dünyada isim yapmış olan takı üreticilerinin 2014 takı modellerinden bu yılın modasına yön veren tasarımları ele aldık. Bildiğiniz gibi sizler için birbirinden güzel ve farklı takı tasarımlarını sitemizde tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yılın tüm takılarında, çok şık bilezikler, zarif kolyeler, bağlılığı simgeleyen çift alyans modelleri, bileklik, şık ve naif küpelerde Osmanlı esintilerini gözlemlemek mümkün. İri taşlar takılarda hâkim. Eşlerine sürpriz yapmak isteyen erkeklerin 2014 takı odasında dikkat etmesi gerekenlerin başında bu geliyor. 2014 takı modeller tasarımlarını görmeden hediye seçiminize kara vermeyin.
2014 takı modasında tek taşlar farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Genellikle sadelikleri ile bilinen tek taş yüzük tasarımlar 2014 yılında farklı ve uçuk tasarımları ile dikkat çekiyor. 2014 tek taş yüzük modelleri yaprak şekilli tek taş modelleri, farklı tasarlanmış tek taşlar, zümrütlü veya yakutlu tek taş modelleri takı modasında adından söz ettirecek tasarımlar arasında gösteriliyor. 2014 sezonunda esen Osmanlı rüzgarı kendisini yüzük modellerinde baskın biçimde hissettiriyor. Hürrem sultan yüzüğünü geride bırakacak kadar güzel yüzük tasarımı modelleri ünlü üreticilerin koleksiyonlarının başköşesinde yer alıyor. Osmanlı takı sanatının etkileri yalnızca yüzüklerle kalmıyor. Her takı tasarımı ve modeli 2014 sezonunda esen bu rüzgarı arkasına alarak bilinen tüm tasarımlar geride bırakıp bambaşka bir moda yaratacak gibi görünüyor. 2014 takı modasında kolyeler büyük yer tutuyor. Takı setinin de vazgeçilmez öğelerinden kolyelerde sayılarla tasarlanmış kolye modelleri 2014 sezonunda en çok gençlerin beğenisini toplayacak gibi görünüyor. Altın fiyatlarında görülen istikrarsız bu yıl takı tasarımcılarını değerli taşları daha yoğun kullanmaya itiyor. Takı modellerinde iri taşlar hemen göze çarpıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git