2014 Koruma Memuru Alımı Başvuruları

2014 Koruma Memuru Alımı Başvuruları
14 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 453 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı içerisinde yeni kurulacak birim belli oldu. Toplamda 30 bin kişinin istihdam edileceği Koruma Memuru alımları 2014 Ocak ayında başlayacak. 2013 yılında o zamanki Bakan Muammer Güler tarafından ilk duyurusu yapılan Koruma Memurluğunun ilk alımlarının bu ay içerisinde başlaması bekleniyor. Sporda şiddet yasası gereği 10 bin kişilik bir alım yapılacak. Koruma memurlarının statlardaki güvenlikten sorumlu olması ve ayrı bir birim olması düşünülüyordu.

Koruma memuru olma şartlarına bakacak olursak üniversite mezunu olunması ve güvenlik sertifikası sahibi olunması gerekiyor. Koruma memurluğuna başvuru yapacak adaylar KPSS puanlarına göre sıralanacak ve bu sıraya göre alımlar yapılacak. 28 yaşının üst sınır olacağı da ilk gelen bilgiler arasında. Stadyumların dışında üniversitelerin de güvenliklerinin koruma memurlarına verilmesi de düşünülüyor.
2014 Koruma Memuru Alımı Başvuruları

Koruma memuru olarak işe başlayan kişiler 6 aylık bir eğitimden geçecekler. Koruma memuru maaşları ise 1800 – 2000 TL arası olacak. İlk etapta 10 bin kişilik bir alım yapılması ön görülürken 20 bin kişinin ise daha sonraki aşamalarda alınacağı söyleniyor. 30 bin kişilik alımın 3 yıl içerisinde tamamlanacağı ve sürecin tamamlanacağı da diğer bilgiler arasında.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git